VIVA

Azyl Kurza łapka

Azyl Kurza Łapka to miejsce, w którym zajmujemy się chorymi, niepełnosprawnymi i ocalonymi od śmierci zwierzętami z ferm przemysłowych. Kury, kaczki, indyki to jedne z najbardziej skrzywdzonych, niewidocznych i obojętnych dla ludzi gatunków na tej planecie. Kurza Łapka to jedyny w Polsce ośrodek rehabilitacji drobiu. Tutaj ptaki po przejściach są wreszcie traktowane indywidualnie, otoczone opieką weterynaryjną i miłością.

O kurzej łapce

Zawsze marzyliśmy o stworzeniu miejsca dla uratowanych zwierząt, których przeznaczeniem od początku była śmierć w ubojni: dla kur, kaczek, indyków, kogutów. Jako weganie i aktywiści, pragnęliśmy oszukać przeznaczenie i dać ptakom najlepsze warunki, jakie można stworzyć dla tych cudownych istot.
Kurza Łapka powstała w październiku 2020 roku.
Nieustannie dopieszczamy, udoskonalamy Azyl. Budujemy kolejne ogrodzenia, woliery. Remontujemy duże pomieszczenie, które służyć będzie za szpitalik. Na ten moment pod opieką mamy głównie chore i niepełnosprawne zwierzęta. Są to kury, kaczki, indyki, gęsi. Jako jedyni i pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy zabiegi u fizjoterapeuty dla kur cierpiących z powodu chorób stawów. Tworzymy wózeczki dla chorych zwierząt, które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. Rehabilitujemy te, które tego wymagają. Opieka nad tymi zwierzętami to wyczerpująca praca od świtu do zmierzchu. Codziennie dostajemy wiadomości z zapytaniem o przyjęcie kolejnych, potrzebujących istot jednak nasze moce przerobowe nie są nieskończone, a koszty leczenia i utrzymania są ogromne. Chęci są duże, a środki, które pozwalają nam działać małe. Dlatego jeśli chcesz pomóc Azylowi, prosimy Cię o przelew lub wirtualną adopcję naszych zwierząt. Pozwoli nam to spać spokojnie i da szanse żyć zwierzakom, którym udało się wygrać życie.

SUBSKRYBUJ NAS!