Znak V

Produkty oznaczone Znakiem V nie zawierają oleju palmowego

Fundacja certyfikuje produkty, które w swoim składzie nie zawierają oleju palmowego i jego pochodnych – ten zakaz bezwzględnie obowiązuje wszystkie produkty spożywcze, przemysłowe, itp.

W przypadku kosmetyków bardzo zachęcamy firmy do wyeliminowania tego składnika z produktów jednak nie jest możliwe jeszcze całkowite wyeliminowanie go z produktów kosmetycznych z tego względu, że na rynku nie ma go czym zastąpić. Tak mocno ten produkt wyparł z rynku inne oleje. Szacuje się, że ponad połowa wyrobów kosmetycznych zawiera olej palmowy

Oznaczając produkty wegańskie wyrażamy zgodę, aby w okresie przejściowym produkty te zawierały olej palmowy pochodzący tylko i wyłącznie z certyfikowanych upraw tego surowca.

Certyfikat RSPO (The Roundtable on Sustainable Palm Oil) to system certyfikacji oleju palmowego, który polega na promowaniu wykorzystania oleju palmowego, pochodzącego z plantacji, które nie przyczyniły się do zniszczenia naturalnych ekosystemów, w szczególności wyginięcia rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, oraz nie oddziałują negatywnie na ludność, zamieszkującą dany obszar, która może zachować swoje tradycyjne prawa i ma zapewnione odpowiednie warunki pracy (np. właściwe wynagrodzenie).

Szacuje się ze 20% firm kosmetycznych stosuje olej palmowy z certyfikatem RSPO.

Zacznij z nami zmieniać świat na lepsze już dziś.

Zapraszamy wszystkich producentów, dystrybutorów i usługodawców do oznaczania swoich produktów Znakiem „V”, który pozwala konsumentom szybko rozpoznać na półce sklepowej produkt, spełniający ich oczekiwania, bez konieczności szczegółowej analizy składu produktu.

Blog

Skorzystaj z naszej wiedzy eksperckiej.

stek grill mięso pieczeń

Dlaczego jemy steki? O przyczynach mięsożerności

Dlaczego ludzie jedzą mięso? czy to z powodu genów, czy to marketing potężnego przemysłu mięsnego, czy może po prostu przyzwyczajenia i głęboka zakorzeniona symbolika macho? a może wszystko po trochu?

Produkcja napojów i win

Przeciętnemu konsumentowi soków, napojów czy wina wydaje się, że w tego typu produktach nie może kryć się żadne zagrożenie a jednak. Proces technologiczny produkcji tego

Soja modyfikowana genetycznie – prawda czy fałsz

Soja jest od dawna uznawana przez dietetyków i lekarzy diabetologów za roślinę bogatą w składniki odżywcze, będącą jednocześnie wspaniałym źródłem białka. Soja zawiera wszystkie istotne dla zdrowia