VIVA

Klusia czeka na ratunek

Kluska mieszka w niewielkim gospodarstwie pod Bydgoszczą. Kilka lat temu jej właściciel kupił ją do rozpłodu. Miała zarabiać na swoje utrzymanie rodzeniem źrebiąt i cieszyć oko gospodarza – bo na wsi trzeba mieć konia! Klucha urodziła 4 źrebaki. Gospodarz sprzedał maluchy handlarzowi. Nie wie, co się z później stało i dlatego nie ma wyrzutów sumienia. Ale my wiemy – wszystkie trafiły do rzeźni!

Kluska ma już 10 lat. Powinna dalej rodzić źrebaki. Niestety zawiodła swojego pana. W zeszłym roku zmogła ją ciężka choroba, która spowodowała poronienie. Wiejscy weterynarze nie wiedzieli co jej dokładnie dolega, ale jakoś ją odratowali. Przeżyła, ale nie może już zajść w ciążę. Na domiar złego dwa miesiące temu dostała ochwatu. Zaczęła generować straty. Jej czas w gospodarstwie dobiega końca…

Za kilka dni przyjedzie po nią handlarz. Ten sam, który zabierał wcześniej jej dzieci. Gospodarz będzie miał czyste ręce – przecież nie wie, gdzie handlarz zabierze Kluchę.
Swoim wnukom, które są bardzo przywiązane do klaczy, powiedział, że Kluska będzie miała nowego właściciela. Dzieci uwierzyły, a gospodarz jest zadowolony.

Kluska  jeszcze nie wie, co jej grozi.  Skubie sobie spokojnie trawę na przydomowym 
padoku. Cały czas ufa swojemu właścicielowi.


Możemy razem uratować Kluchę przed tragiczną śmiercią w rzeźni. Cena jej życia to 2500 złotych. Mamy czas do 20 sierpnia, aby uzbierać potrzebną kwotę. Prosimy – nie bądźcie obojętni! Razem zawsze nam się udawało.

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                  797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509

Skip to content