VIVA

Dołącz do VIVA!

Każda osoba, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy posiadanych umiejętności może działać na rzecz zwierząt. Od czego zacząć? Zastanów się jaki rodzaj wolontariatu jest Ci najbliższy i wypełnij formularz!

Poznaj wolontariuszy i wolontariuszki Vivy
i działaj z nami

Tydzień Wege. Za nami 17. edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Wege – największej imprezy promującej dietę wegańską w Polsce! XVII Ogólnopolski Tydzień Wege trwał od 22 do 28 maja 2023 r. i objął szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem była promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Grupy aktywistyczne

Wierzymy w oddolny, lokalny aktywizm na rzecz praw wszystkich zwierząt w naszym kraju. Prowadzimy różnorodne działania promujące wegański styl życia. Angażujemy uwagę lokalnych środowisk poprzez akcje uliczne, pokazy filmów, wykłady i imprezy kulinarne. Piszemy projekty do budżetów obywatelskich, współpracujemy z władzami, społecznościami oraz wege miejscówkami. Nasze działania wychodzą daleko poza Warszawę, w której mamy siedzibę. Nasze grupy są obecne w kilkunastu miastach, współpracuje z nami ponad 200 wolontariuszy. Sprawdź czy jesteśmy w Twoim mieście i dołącz do nas lub załóż własną grupę!

Grupy prozwierzęce

Tworzymy sieć lokalnych grup zaangażowanych w bezpośrednią opiekę nad potrzebującymi zwierzętami. Opiekujemy się bezdomnymi, zaniedbanymi i cierpiącymi zwierzętami. Leczymy, kastrujemy, dokarmiamy, organizujemy miejsce w domach tymczasowych a następnie szukamy odpowiedzialnych opiekunów. W ramach kilkudziesięciu grup prowadzimy ponad 300 domów tymczasowych w całej Polsce. Pozyskujemy środki na własną działalność i współpracujemy z lokalnymi władzami.

406179172_741180034710974_4709468109790676901_n

wolontariat w schronisku / wolontariat pracowniczy

Robimy wszystko aby schronisko było dla zwierząt przyjazną przystanią w drodze do nowego domu. Fundacja Viva prowadzi schronisko we wsi Korabiewice, pomiędzy Warszawą a Łodzią. Opiekujemy się psami, kotami, kurami, końmi, krowami, owcami, kozami, świniami oraz lisami uratowanymi z ferm futerkowych. Pomagamy zwierzętom, które są spragnione towarzystwa człowieka. Sprzątamy, pielęgnujemy i uczymy prawidłowych zachowań, promujemy zwierzaki i pomagamy znaleźć im nowy dom. Albo po prostu zabieramy psy na długie spacery po pięknych okolicznych terenach!

INNE RODZAJE WOLONTARIATU

ZOSTAŃ DOMEM TYMCZASOWYM

Udziel schronienia potrzebującym zwierzętom. Dom tymczasowy to ratunek dla zwierząt wymagających szczególnego wsparcia. Bądź bezpieczną ostoją i przystankiem w drodze do stałego domu.

"Bycie domem tymczasowym to takie hobby płynące z potrzeby serca. Lubię kontakt ze zwierzętami, lubię patrzeć jak pod moją opieką odzyskują siły i wracają do zdrowia. Lubię te momenty kiedy nabierają zaufania i pierwszy raz wskakują mi na kolana. Obserwowanie tej zmiany przynosi ogromną satysfakcję. I uzależnia."

CHCESZ PROWADZIĆ INTERWENCJE?

Dołącz do zespołu, który interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, kontroluje targi i transporty żywych zwierząt oraz organizuje śledztwa na fermach wielkoprzemysłowych.

Prowadzimy interwencje i sprawy karne. Ujawniamy i ścigamy przestępstwa i wykroczenia określone w ustawie o ochronie zwierząt. Ujawniamy nieprawidłowości związane z obrotem zwierzętami i wykorzystywaniem ich do różnych celów, w tym także konsumpcyjnych.

LUBISZ PISAĆ LUB TWORZYĆ GRAFIKI?

Możesz przygotować tekst na naszego bloga lub do magazynu Vege! Poszukujemy również osób, które pomogą tworzyć grafiki do licznych kampanii społecznych, które prowadzimy.

"Dzięki współpracy z magazynem Vege wiem, że wokół mnie jest mnóstwo wspaniałych ludzie wrażliwych na krzywdę zwierząt i czuję się częścią społeczności, która działa na rzecz lepszego świata."

interesuje Cię edukacja?

Budujemy świadomość dotyczącą losu zwierząt w szkołach i uczelniach. Zorganizuj pokaz filmów edukacyjnych, takich jak "W jak wybór" lub stoisko z materiałami, które udostępnimy Ci bezpłatnie.

Napisz do nas!

Aby uzyskać pomoc w realizacji tych i innych pomysłów na promowanie szacunku wobec zwierząt skontaktuj się z nami: wolontariat@viva.org.pl

Wolontariat na cztery łapy

wzmacniamy NASZ wolontariat

W ramach trzyletniego projektu „Wolontariat na cztery łapy” zaplanowaliśmy szereg działań skierowanych do wszystkich wolontariuszy i wolontariuszek naszej Fundacji. 

Projekt dofinansowany ze środków Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030. Czas trwania projektu: 1 X 2023 – 31 VIII 2026.

Skip to content