VIVA

Pomagamy zwierzętom z Ukrainy!

Zobacz, jak działamy dla zwierząt z Ukrainy i jak pomagamy na miejscu. Poznaj nasze działania dla Ukrainy i zobacz, jak możesz się zaangażować i pomóc!

JAK POMAGAMY UKRAINIE? ZOBACZ NAJNOWSZE INFORMACJE: ​

Od 24 lutego, nieprzerwanie pracujemy na rzecz zwierząt z Ukrainy: wspieramy osoby, które ewakuują się do Polski lub przez nasz kraj, do innych miejsc w Europie, gdzie poczują się bezpiecznie, wraz ze swoimi zwierzętami. W tym czasie pomogliśmy już w sumie kilku tysiącom zwierząt: psom, kotom, a nawet kawiom domowym — w Polsce i w Ukrainie. Wsparliśmy niezliczoną ilość osób, które trafiły do Polski ze zwierzętami — rozdając karmę, transportery, akcesoria dla zwierząt; udzielając pomocy behawiorystycznej w punktach recepcyjnych. Do Schroniska w Korabiewicach przyjęliśmy koty i psy z Ukrainy — ze Lwowa, Dniepropietrowska, Łucka i innych ukraińskich miejscowości. Pomoc Fundacji Viva! dla Ukrainy jest wielotorowa i elastyczna: pomagamy na różne sposoby: chcąc ocalić jak najwięcej istnień, jednocześnie robiąc to z głową. Zobacz, jak działamy i jak możesz pomóc.

POMOC FUNDACJI VIVA! NA RZECZ UKRAINY​

Transport karmy do Ukrainy

Zbieramy, pakujemy i wysyłamy duże transporty karmy dla zwierząt do Ukrainy. Dzięki współpracy z organizacjami ukraińskimi zorganizowaliśmy dostawy i dystrybucję karmy we Lwowie oraz Kijowie i dostawy na terenie Ukrainy. Dotychczas wyjechało od nas już ponad 240 ton karmy i akcesoriów.

Pomoc na granicy

Wspieramy działania na granicy: w porozumieniu z Powiatowymi Inspektoratami Weterynarii województwa podkarpackiego dostarczamy niezbędne zaopatrzenie dla zwierząt, które trafiają do Polski: wysyłamy m.in. karmę, transportery, smycze, obroże, szelki oraz czipy

Ratunek dla zwierząt

We współpracy z innymi organizacjami: polskimi i zagranicznymi, organizujemy ewakuację zwierząt z terenu Ukrainy. Pomagamy osobom, które wjeżdżają do Polski ze swoimi zwierzętami, jednocześnie niosąc pomoc schroniskom ukraińskim.

Pomoc punktom recepcyjnym

Nasi wolontariusze wspierali działania punktów recepcyjnych w Warszawie i innych miastach. Monitorujemy potrzeby i dostarczamy niezbędne dla zwierząt akcesoria i karmę. Prowadziliśmy punkt dystrybucji karmy i darów dla zwierząt w naszym biurze w Warszawie.

0
Wysłaliśmy 243.400 kg karmy i akcesoriów do Ukrainy
0
przyjęliśmy 125 zwierząt do naszego Schroniska
0
PUNKTÓW RECEPCYJNYCH W CAŁEJ POLSCE​

Zobacz nasze zbiórki na rzecz zwierząt z Ukrainy

Wojna w Ukrainie najmocniej uderza w niewinnych. Nie mogliśmy pozostać obojętni

Dlatego od samego początku pomagamy ofiarom wojny — zwierzętom i uchodźcom. Zebrane dary i wsparcie finansowe pozwalają nam zapewniać regularne transporty do Ukrainy. Ale nasze zapasy karmy i akcesoriów szybko topnieją, a strumień pomocy z dnia na dzień traci na sile. Potrzeby są wciąż ogromne, w Ukrainie na pomoc nadal czeka około 120.000 zwierząt! Sami nie damy rady. Prosimy, wesprzyj naszą zbiórkę na zakup karmy dla ukraińskich zwierząt. 

Wesprzyj zbiórkę środków na utrzymanie zwierząt ewakuowanych z Ukrainy

Uratowane zwierzęta, które trafiają do naszego Schroniska w Korabiewicach, potrzebują nie tylko czasu, by oswoić się z nową sytuacją, ale także diagnostyki, niekiedy leczenia oraz dobrej karmy, która pozwoli im odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie. Więcej zwierząt to także większe koszty utrzymania Schroniska, więcej leków i wizyt weterynaryjnych, za które musimy zapłacić. Zwierzęta z Ukrainy muszą zamieszkać w wydzielonych boksach, wymagają początkowej kwarantanny i szczególnej opieki. Nowe zwierzęta w Schronisku to także większe zapotrzebowanie na ciepłe, porządne budy. Na to wszystko potrzebujemy naprawdę dużo pieniędzy — chcesz pomóc inaczej? Pisz do nas na biuro@viva.org.pl

Przekaż dary rzeczowe dla zwierząt w Ukrainie oraz dla osób, które przyjeżdżają do Polski ze zwierzętami. Co zbieramy?

- używane, ale w dobrym stanie technicznym, czyste, działające bez zarzutu) klatki kennelowe
- posłania i legowiska dla zwierząt — w stanie bardzo dobrym lub nowe, czyste
- smycze, obroże, szelki dla zwierząt
- miski dla zwierząt w różnych rozmiarach
- kuwety i żwirek dla kotów
- obroże przeciwkleszczowe
- karma psa i kocia w małych opakowaniach (tacki, saszetki, małe torebki)
Dary w niewielkich ilościach możesz przywieźć osobiście lub wysłać na adres naszego biura w Warszawie: ul. Kawęczyńska 16/39 03-772 Warszawa Chcesz przekazać większą

ilość darów? 

Pisz do nas na biuro@viva.org.pl

Logo akcji #PomagamUkrainie, która zrzesza organizacje działające w porozumieniu z KPRM. POmagamy mądrze, odpowiedzialnie i kompleksowo. Jeśli chcesz pomóc, odezwij się do nas lub wesprzyj zbiórki Fundacji Viva! - szczegóły we wpisie na www.viva.org.pl

Co jeszcze możesz zrobić dla zwierząt z Ukrainy?

Pomagaj lokalnie i wspieraj nasze zbiórki! Pobierz materiały promocyjne do wydruku:

Dowiedz się, czego na pewno potrzebuje punkt recepcyjny w Twoim mieście.
Zorganizuj zbiórkę darów i przekaż je do punktu lub napisz do nas — postaramy się pomóc Ci w Twojej inicjatywie!

PODPISZ PETYCJĘ

Petycja na rzecz umożliwienia ewakuacji ukraińskich zwierząt. Okrutne przepisy ustanowione przez UE uniemożliwiają ratowanie zwierząt. Coraz częściej pojawiają się bulwersujące informacje o zawracaniu z granic transportów ze zwierzętami ewakuowanymi z Ukrainy. Domagamy się natychmiastowej interwencji i inicjatywy władz polskich organów administracyjnych w celu wdrożenia niezbędnych zmian przepisów i zaprzestania blokowania akcji ratunkowej przez inspekcję weterynaryjną. Przeczytaj pełen tekst petycji i podpisz się pod inicjatywą!

ADOPCJA RATUJE ŻYCIE ZWIERZĄT Z UKRAINY

Chcesz pomóc zwierzętom z Ukrainy? Adoptuj psa z polskiego schroniska! Każdy wolny boks to miejsce dla zwierząt ewakuowanych z ukraińskich schronisk i przytulisk!

Schronisko w Korabiewicach VIVA istnieje od 2012 roku. Wcześniej placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od czasu zajęcia się placówka stawiamy ją na nogi.

Uratowane z Ukrainy:

Od początku wojny w Ukrainie, przyjechało do nas kilkadziesiąt zwierząt, które pozostają pod opieką Schroniska w Korabiewicach oraz Domów Tymczasowych. Wiele z nich będzie wkrótce szukać domów — obserwuj nasze grupy i fanpage, udostępniaj ogłoszenia. Znajdźmy dla tych zwierząt wspaniałe, spokojne domy! UWAGA: zwierzęta z Ukrainy muszą odbyć 15-dniową kwarantannę, nie są do adopcji od razu po przyjeździe. Jeśli chcesz pomóc psom i kotom z Ukrainy, prosimy: adoptuj zwierzę ze schroniska, które już długo czeka na dom!

Dziękujemy sponsorom

Dziękujemy firmom, które wsparły nasze działania pomocowe, przekazując karmę i akcesoria dla zwierząt. Karma oraz artykuły dla zwierząt są dystrybuowane w miarę potrzeb: w ramach transportów do ukraińskich schronisk, do punktów recepcyjnych na granicy oraz na terenie Warszawy i całej Polski, a także dla osób, które zgłaszają się bezpośrednio do Fundacji Viva! po pomoc dla zwierząt. Dziękujemy: PURINA Polska, Maxi ZOO, WTG (Welttierschutzgesselschaft w.V.), Mars Polska, Rotal Canin, MyKotty.pl, OIPA (International Organization for Animal Protection), Farmina Petfoods, Dogman.

Pomoc uchodźcom ze zwierzętami

Aktualnie procedury przewozu zwierząt towarzyszących do Polski (psy, koty, fretki, gryzonie domowe), zostały złagodzone, jednak nie dotyczy to całej Unii Europejskiej. Wjeżdżając do Polski z terenu Ukrainy, należy zadbać o to, aby zwierzę było, lub zostało w krótkim czasie:
– zaczipowane (możliwość wszczepienia na granicy, wraz z rejestracją),
– zaszczepione przeciwko wściekliźnie i innym chorobom wirusowym
– zbadane pod kątem posiadania przeciwciał przeciwko wściekliźnie (miareczkowanie)
– zbadane przez uprawnioną, lokalną jednostkę weterynaryjną, wraz z wydaniem (bezpłatnego) zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia zwierzęcia
Aktualnie możliwy jest wjazd zwierzęcia towarzyszącego bez spełnienia powyższych wymogów, jednak muszą one zostać spełnione w jak najkrótszym czasie po przyjeździe do Polski.

Obecnie nie jest to wymagane, jednak jest dużym ułatwieniem, przy procedurze przekraczania granicy ze zwierzęciem. Braki formalne możesz uzupełnić po wjeździe na teren Polski. W przypadku podróży do innych krajów należy kontaktować się z właściwym dla miejsca tymczasowego pobytu Powiatowym Lekarzem Weterynarii.
Sprawdź, gdzie w Polsce wyrobisz paszport lub odpowiadające mu zaświadczenie, w przypadku braku druków paszportów. Paszporty są wydawane na koszt opiekuna, zaświadczenia wydawane są bezpłatnie, ale należy pamiętać, że są rozwiązaniem tymczasowym i muszą być docelowo zamienione na paszporty.
TUTAJ znajdziesz listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów w całej Polsce, z podziałem na województwa.

Podczas przekraczania granicy z Polską, należy ten fakt zgłosić Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej (Służbie Celnej) albo Policji. Jeśli chcesz wjechać ze zwierzęciem na teren Polski lub zamierzasz jechać dalej, wypełnij TEN WNIOSEK.
Po wypełnieniu wniosku i otrzymaniu pozwolenia na pobyt zwierzęcia będziesz mieć możliwość zaszczepienia i zaczipowania zwierzęcia przez granicznego lekarza weterynarii. Kiedy dotrzesz do miejsca tymczasowego pobytu w Polsce, koniecznie skontaktuj się z lokalnym, Powiatowym Lekarzem Weterynarii celem uzyskania dalszych informacji.

Nie znalazłaś/nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Napisz do nas na biuro@viva.org.pl - postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej! Prosimy jednak o cierpliwość — każdego dnia spływa do nas mnóstwo wiadomości, a nasz telefon dzwoni non stop!

sprawdź aktualne regulacje dotyczące zwierząt z Ukrainy

OBSERWUJ NAS

Skip to content