VIVA

Ty też możesz pomóc zwierzętom z Ukrainy! [english version below]

Od dwóch tygodni trwa wojna w Ukrainie. Wojna, w której giną ludzie, płoną miasta, bomby spadają na szpitale. Obok ludzi giną i cierpią także zwierzęta. Docierają do nas dramatyczne informacje o zbombardowanych i spalonych schroniskach, każdego dnia otrzymujemy apele o wsparcie. Pomagamy — razem z Wami!

Jedną z pierwszych osób, które przywiozły swoje zwierzęta do Polski, była Veronika. Jej dwa starsze psy, 14-letni Bule i 11-letnia Niusza, trafiły pod opiekę Schroniska w Korabiewicach. Początkowo Veronika planowała odebrać swoje zwierzęta po zakończeniu wojny, jednak powrót do Ukrainy sprawił, że straciła nadzieję na zapewnienie im bezpiecznego schronienia. Bule i Niusza to weterani ‒ zwierzęta uratowane w czasach początków pierwszej wojny w Ukrainie, w 2014 roku. Rannymi i chorymi psami zaopiekowała się wówczas właśnie Veronika. Jej wielkie serce nie pozwoliło zostawić zwierząt w obliczu kolejnego konfliktu, dlatego zdecydowała się na długą i niebezpieczną podróż do Polski, gdzie na psy czekał bezpieczny dom tymczasowy. Veronika nie mogła jednak zostać w Polsce. Musiała wrócić do Ukrainy, do innych zwierząt, które ma pod opieką.

Pozostajemy w kontakcie z Veroniką — między innymi z jej pomocą dostarczamy karmę wgłąb Ukrainy, gdzie pomaga potrzebującym zwierzętom.

Pomoc dla Ukrainy liczona w tonach 

Od początku wojny w Ukrainie, działamy wielotorowo, aby wesprzeć nie tylko osoby przyjeżdżające do Polski ze swoimi zwierzętami, nie tylko uratować zwierzęta z ukraińskich schronisk i przytulisk, ale także organizując transporty karmy do Ukrainy. Dotychczas wysłaliśmy 40 ton karmy, która za pośrednictwem ukraińskich organizacji trafia do potrzebujących miejsc i zwierząt.

 • Z Ukrainy do Schroniska w Korabiewicach przyjęliśmy do tej pory 50 zwierząt — psów i kotów, kolejne są w drodze.
 • Zbieramy karmę i artykuły dla zwierząt — rozdajemy je w punktach recepcyjnych w Warszawie i nie tylko. Więcej na ten temat TUTAJ.
 • Prowadzimy zbiórkę środków na utrzymanie zwierząt ocalonych z Ukrainy — zwierzęta po kwarantannie trafią do domów tymczasowych, część z nich będzie szukała też nowych domów stałych. Kliknij baner poniżej, aby wesprzeć zbiórkę:
Baner kieruje do zbiórki środków finansowych na ratunek, leczenie i utrzymanie zwierząt, które trafiają do Fundacji Viva! z Ukrainy. Możesz pomóc, wpłacając dowolną kwotę za pośrednictwem posrtalu pomagam.pl/uciekajacprzedwojna lub bezpośrednio na konto Fundacji Viva: 53 1500 2080 1220 8000 0100 0000 z dopiskiem: Darowizna – UA
 • Organizujemy systemową, sprawną i celową pomoc dla zwierząt z Ukrainy — na bieżąco monitorujemy zapotrzebowanie, także dzięki wsparciu naszych wolontariuszy. Znaleźliśmy się w gronie organizacji działających na rzecz Ukrainy, przy Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Pomagając z nami, masz pewność, że Twoja pomoc trafi do potrzebujących zwierząt.
Logo wspólnej akcji organizacji pozarządowych, które w porozumieniu z Kancelarią Premiera Rady Ministrów organizują pomoc charytatywną na rzecz osób i zwierząt uchodźczych z Ukrainy.

Ty też możesz pomagać zwierzętom z Ukrainy!

Przekaż dary rzeczowe. Najpilniej potrzebne są:

 • transporterki (małe — dla kotów i większe — dla psów),
 • klatki kenelowe,
 • karma kocia i psia (mokra i sucha)*
 • kuwety
 • żwirek dla kotów (dowolny)
 • smycze,
 • obroże,
 • szelki,
 • miski,
 • legowiska

*UWAGA! Jeśli chcesz przekazać większą ilość np. karmy lub transporterów — daj znam znać! Napisz na biuro@viva.org.pl, aby wspólnie z nami ustalić termin i miejsce dostawy. Dysponujemy dodatkowym, dużym magazynem w Nadarzynie, gdzie przekierowujemy większe przesyłki.

Karmę i inne dary w mniejszych opakowaniach, można wysyłać do naszego biura w Warszawie, ul. Kawęczyńska 16 lok. 39 03-772 Warszawa. Można także przynosić rzeczy osobiście, w godzinach pracy biura, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

Wesprzyj zbiórkę środków na pomoc uratowanym zwierzętom: pomagam.pl/uciekajacprzedwojna

Możesz także wpłacić bezpośrednio na konto Fundacji Viva: 53 1500 2080 1220 8000 0100 0000 z dopiskiem: Darowizna – UA.

Dane do wpłat z zagranicy:
 • Fundacja Viva!, ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa, Poland;
 • Bank: Santander Bank Poland,
 • IBAN: PL53150020801220800001000000,
 • SWIFT: WBKPPLPP,
 • Order: UKRAINE
 • PayPal: korabiewice@viva.org.pl
Bezpłatne wsparcie dla zwierząt — to możliwe!


Możesz zrobić bardzo wiele, nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na wsparcie finansowe czy rzeczowe. Potrzebujemy informacji od punktów recepcyjnych, czego potrzebują dla zwierząt i osób, które trafiają pod opiekę lokalnych grup, ze zwierzętami — spróbuj dowiedzieć się, co jest potrzebne i powiadom nas.
Przygotowaliśmy informacje w formie plakatów, które możesz pobrać i samodzielnie wydrukować. Podziel się z innymi: powieś w bloku, firmie, szkole, pracy. Najlepsza pomoc to taka, która jest dobrze zorganizowana, odpowiedzialna i długofalowa. Wiemy, że możemy na Ciebie liczyć!

⬇️ Kliknij poniższe obrazki, aby pobrać pliki pdf do druku ⬇️

Plakat do bezpłatnego pobrania — pobierz, wydrukuj i powieś w swojej okolicy. Plakat zawiera informacje, w jaki sposób można pomóc zwierzętom uratowanym przez Fundację Viva! z Ukrainy.
Pomóż znaleźć nowe domy dla psów i kotów z Korabiewic

Niektóre czekają na dom LATAMI, inne — szczeniaki — spędzają dzieciństwo za kratami. Możesz pomóc to zmienić! Udostępniaj posty adopcyjne z grupy Fotokorabiewice — adoptuj odpowiedzialnie z Korabek. Psy i koty, które są w Schronisku od tygodni, miesięcy, a nawet lat, to zwierzęta, o których wiemy wszystko. Znamy ich stan zdrowia, charakter, wiemy, co lubią, a czego nie. Pomożemy dobrać zwierzę pod warunki mieszkaniowe i styl życia osoby, która zgłosi się do nas przez formularz adopcyjny. Możliwe także adopcje zagraniczne!

Prosimy, pomóż zwierzętom znaleźć nowe domy!

Jeden pies z Korabiewic w domu stałym to wolny boks dla zwierząt z Ukrainy!

Adopcja z Korabiewic to pomoc zwierzętom uchodźczym — to ogromne wsparcie!

Pamiętaj, że możesz przekazać 1% na działalność Fundacji Viva.

1% to wielka pomoc, dzięki której będziemy w stanie zapewnić opiekę między innymi tym zwierzętom z Ukrainy, które trafią pod skrzydła Schroniska w Korabiewicach oraz domów tymczasowych, z którymi współpracujemy.
Wypełniając PIT, wpisz KRS: 0000135274
Skorzystaj z bezpłatnego programu PITAX, który pomoże Ci odliczyć wszystkie należne ulgi oraz zadba o poprawność wypełnienia formularza.
Dowiedz się więcej na www.1procent.viva.org.pl
Pamiętaj, że wszystkie darowizny możesz odliczyć od podatku.


Obserwuj nasze media społecznościowe, aby być na bieżąco z naszymi działaniami: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, TikTok, YouTube.

Już teraz dziękujemy za Twoje wsparcie ❤️

ENGLISH VERSION:

The war in Ukraine has been going on for two weeks. A war in which people are dying, cities and hospitals are shelled. Beside people, animals die and suffer, too. Every day, we receive dramatic news about shelled and burned shelters, and every day we receive appeals for support. We are helping – together with you!

Aid for Ukraine counted in tonnes

From the beginning of this war in Ukraine, we have been working constantly and helping in various ways. We want to help people coming to Poland with their companion animals and at the same time we’re trying to save animals from Ukrainian shelters. Our aid also goes to Ukraine in huge transports of pet food, that is transported further by Ukrainian organizations helping animals. So far we’ve distributed 40 tonnes of pet food.

50 animals came from Ukraine to Poland: dogs and cats. We already expect some more to come.

We’re collecting donations of pet food and pet accessories, to distribute for animals in need at the reception points all around the country, not only in Warsaw.

We run a fundraiser for animals saved from Ukraine. After compulsory quarantine, most of the animals will be available for adoption.

We organize and provide assistance for people fleeing with animals and for animals themselves — by monitoring needs done by our activists all around the country. We are among the organizations helping Ukraine, acknowledged by the Prime Minister’s Office. Helping with us, you can be sure that your help will go to animals in need.


You can help animals from (and in) Ukraine, too!

You can donate pet accessories, among most wanted are the following:

 • containers (small – for cats, bigger – designed for dogs)
 • kennel cages
 • pet food for cats, dogs and other species
 • litter boxes
 • cat litter (any kind)
 • leashes
 • collars
 • dog harness
 • bowls for cats/dogs/other
 • dogs/cats bed

ATTENTION! You want to donate a bigger amount of petfood or, f.e.x accessories? Please, let us know at biuro@viva.org.pl – we need to settle where to ship your generous donation. Thank you! Pet food and other donations can be brought to our office in Warsaw, Kaweczynska street no. 16/39. You can visit us personally, during opening hours from Monday to Friday 9-5.

Donate money to help saved animals, by clicking link below:
pomagam.pl/uciekajacprzedwojna
Payment details:
Fundacja Viva!, ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa, Poland;
Bank: Santander Bank Poland,
IBAN: PL53150020801220800001000000,
SWIFT: WBKPPLPP,
Order: UKRAINE
PayPal: korabiewice@viva.org.pl


Free animal support? Here’s how:


You can actually do a lot, even if you can’t afford a donation.
Help finding forever homes for dogs and cats from our Korabiewice shelter in Poland.

Some of our dogs have been waiting here for YEARS, some – like puppies – spend their childhood behind the bars. You can help change that. Share adoption ads, join our group on Facebook (link). Some dogs and cats in Korabiewice have been waiting for months and even years to get their chance. We know everything about our animals – we have their full treatment archives, we know what they like or dislike, we learned their character and behaviour. We can even help you choose the best animal according to a person’s conditions and lifestyle. Is it also possible to adopt an animal to another European country (UK as well!).

Help us find new forever homes for those animals, please.

One dog taken from the shelter means more space for the animals from Ukraine!

Adoption from Korabiewice Shelter is a true help for fleeing animals – and a huge support!

If you wish to stay in touch and be constantly informed about our actions, follow us on social media: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, TikTok, YouTube.

Skip to content