VIVA

Kolejny koń – Mieszko liczy na Waszą pomoc!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mieszko jest niechcianym koniem, który kilka tygodni temu stał się nieprzemyślanym prezentem ślubnym. Państwo młodzi wyjechali w podróż poślubną, a kiedy wrócili okazało się, że czeka na nich Mieszko i rachunek za jego utrzymanie w pensjonacie. Ten młody ogierek nikomu nie zawinił swoim istnieniem, tylko przypadkowo stał się podarunkiem, o którym młode małżeństwo wcale nie marzyło, i dla którego jest tylko kłopotem… <br /> Postanowili go sprzedać ale okazało się, że nikt nie chce odkupić nieujeżdżonego i niewykastrowanego konia. Jego właściciele zwracali się o pomoc także do innych fundacji ale spotkali się z odmową. Tylko handlarz zwierząt rzeźnych mógłby zrobić na jego kupnie interes. Właściciele nie chcą żeby trafił do ubojni, ale niestety nie mogą oddać go nam za darmo, ponieważ muszą zapłacić rachunek za jego utrzymanie. Obiecali jednak, że pokryją koszt jego transportu do naszej stajni.
Mieszko niczego nie potrafi, nie ma poświadczonego pochodzenia, a jego sierść jest dziwnego umaszczenia. Ma zaniedbane kopyta i niewypowiedziany smutek w oczach. Z lękiem spogląda przez otarte drzwi stajni jakby czuł, że już nigdy nikt go nie pokocha, i że człowiek nigdy nie będzie jego przyjacielem.
Bardzo zależy nam żeby ocalić życie Mieszka. Chcielibyśmy, aby jego historia
była dla wszystkich pouczeniem, że decyzje dotyczące żywego stworzenia powinny być podejmowane świadomie. Zwierzęta czują, boją się, potrzebują opieki i nie powinny być niespodzianką dla nieprzygotowanych na nią osób.

Jego życie jest warte 2500 złotych.
Musimy tylko do 30 czerwca uzbierać pełną kwotę na jego wykup.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Mieszko może dołączyć do naszego fundacyjnego stada i nareszcie odnaleźć dom.

Możesz wspomóc akcję ratowania Mieszka poprzez wpłatę na nasze konto :
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt &#8211; Viva!
ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
Biuro             22 349 97 74
Ilona             797 649 508
Dominika     797 649 509
<br><br />więcej informacji: <a href="http://www.ratujkonie.pl" target="_blank">www.ratujkonie.pl</a>
<br>