VIVA

Nie pozwólmy, aby Hugo zginął w rzeźni!

Kilka dni temu wybraliśmy się do Wielkopolski sprawdzić dom adopcyjny dla naszych koni. Szukając właściwego adresu przejeżdżaliśmy obok padoku, na którym spacerowały dwa konie. Właściciel stał przy ogrodzeniu, więc spytaliśmy się go o drogę. Hugo to koń, któremu już raz udało się uciec spod rzeźnickiego noża – rok temu został kupiony od handlarza w ostatniej chwili przed wyjazdem do skupu żywca. Właściciel wybrał go spośród wielu innych, ponieważ ma piękny chód, jest siwy, postawny i dobrze się prezentował na tle pozostałych koni w ciężarówce. <br />Takiego konia właśnie szukał. Hugo miał dołączyć do drugiego konia, aby wraz z nim wozić bryczką młode pary do ślubu. Niestety okazało się, że pomimo łagodnego usposobienia Hugo nie potrafi zgrać się ze swoim towarzyszem – nie udało się oswoić z bryczką tego wystraszonego wałaszka. Właściciel próbował go  sprzedać, ale do tej pory nie znalazł kupca. Teraz Hugo musi wrócić tam, skąd 
przyjechał rok temu. Koń, który na siebie nie zarabia jest darmozjadem, a handlarz zawsze chętnie odkupi zdrowego, dużego i dobrze umięśnionego konia, za którego dostanie dobrą cenę w rzeźni. Spytaliśmy właściciela czy nie wolałby sprzedać konia fundacji. Początkowo nie chciał z nami na ten temat rozmawiać, ale później zgodził się zaczekać ze sprzedażą Hugo.
Dał nam czas do 31 stycznia. Wpłaciliśmy zaliczkę. Teraz potrzebujemy Państwa pomocy w zgromadzeniu pozostałej kwoty. Życie Hugo kosztuje 3500 złotych. W ciągu ubiegłego roku ocaliliśmy życie wielu koni, wierzymy, że i tym razem nam się uda!

Możesz wspomóc akcję ratowania Hugo poprzez wpłatę na nasze konto :
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt &#8211; Viva!    
ul. Kawęczyńska 16/42a, 03-772 Warszawa
Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:
Biuro              22 349 97 74
Ilona              797 649 508
Dominika       797 649 509
<br /><a href="http://www.ratujkonie.pl" target="_blank">www.ratujkonie.pl</a>
<br>

Skip to content