VIVA

Ratujmy Lune przed rzeźnią!

Kiedy dorosła okazała się być wspaniałym koniem. Dzieci uwielbiały na niej jeździć. Dlatego Luna miała więcej pracy niż inne konie. Okres wakacji był dla Luny niezwykle wyczerpujący. Coraz szybciej opadała z sił, nogi odmawiały jej posłuszeństwa. Właściciel myślał, że zimą klacz sobie odpocznie i na wiosnę wróci do pracy. Ale okazało się, że Luna nie może pracować. Jej nogi są opuchnięte już po godzinie pracy. Taki koń staje się bezużyteczny i jest wart tyle, co mięso, które można z niego zrobić. Zapadła decyzja o sprzedaży Luny. Niestety, 12 letnia spracowana klacz nie znajdzie nowego nabywcy. Takie konie jak Luna trafiają do rzeźni. Swoją ciężką pracą nie zasłużyła na emeryturę w stajni, w której spędziła prawie całe swoje życie. Pan Roman ubolewa nad losem Luny, ale jak twierdzi, nie może sobie pozwolić na utrzymanie konia, który nie pracuje.

Luna spogląda na nas ze smutkiem w oczach. To ostatnie dni w boksie, który był jej domem przez wiele lat. Nigdy już tu nie wróci. Nigdy już nie pogalopuje po łące, nie wytarza się w piasku. Nikt już nie będzie jej głaskał po chrapach. Jej los jest w rękach człowieka, który zapomniał, że Luna służyła mu całe życie.

Razem z Wami możemy ten los odwrócić. Jeśli do 30 kwietnia uzbieramy pieniądze na wykup Luny, trafi ona do naszej fundacyjnej stajni, gdzie z innymi ocalonymi końmi będzie miała szansę dożyć starości. Potrzeba 3000 złotych. Na tyle zostało wycenione jej życie. Prosimy, nie bądźcie obojętni. Dołączcie się do naszej akcji!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro 22 349 97 74

Iwona 797 649 508

Dominika 797 649 509

Skip to content