VIVA

10 milionów klatek – antyfutrzarskie akcje uliczne Vivy!

Dziesięć dni – czternaście miast. Aktywiści fundacji Viva! wyszli na ulice w obronie zwierząt zabijanych na futra w Polsce. Akcje odbyły się w Słupsku, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Łodzi, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Piotrkowie Trybunalskim.

To już kolejna edycja ulicznych akcji Klatka po klatce . Podobnie jak poprzednie cieszyła się sporym zainteresowaniem przechodniów i otworzyła wielu osobom oczy na cierpienie zwierząt eksploatowanych w hodowli przemysłowej.

Polska jest europejskim zagłębiem ferm futrzarskich. W naszym kraju zabija się na futro co roku prawie 10 milionów zwierząt!. Pod względem jesteśmy drugim krajem w Europie, a trzecim na świecie. Społeczne śledztwa Vivy! wykazały, że podobnie jak na całym świecie polskie fermy futerkowe to piekło dla zwierząt, nad którym nikt nie ma realnej kontroli. 

Hodowla zwierząt futerkowych jest również szkodliwa dla środowiska: odchody zwierząt zatruwają glebę i wodę. Poza tym norki, które uciekają z ferm, z czasem wypierają nasze rodzime gatunki zwierząt.

Od 2011 roku Viva czynnie walczy o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Za wprowadzeniem zakazu są nie tylko obrońcy zwierząt, ale też mieszkańcy miejscowości, w których znajdują się fermy. Niestety okrutnego biznesu broni  wpływowe lobby, które blokuje prace nad obywatelskimi inicjatywami.

Skip to content