VIVA

16. edycja Tygodnia Wege wystartowała!

Fundacja Viva! rozpoczęła obchody 16. edycji Tygodnia Wege śniadaniem prasowym z udziałem Karoliny Pilarczyk – kierowczyni driftowej i weganki oraz ulicznym performancem “Mięsarianie” Krzysztofa Lubki.

Często gdy mówię, że jestem weganką, słyszę, że jem trawę. Dopiero kiedy zaczynam opowiadać, jak różnorodna, kolorowa i smaczna jest moja dieta, ludzie przecierają oczy ze zdziwienia – mówi Karolina Pilarczyk. Dlatego tak ważne są takie wydarzenia jak Tydzień Wege, które docierają z tematem weganizmu do szerokiego grona odbiorców i obalają powszechnie panujące mity – dodaje.

Tegoroczna edycja Tygodnia Wege potrwa do 29 maja i będzie miała charakter hybrydowy. Część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, a część w sieci. Jedno jest pewne: solidna dawka roślinnej wiedzy dotrze do każdej zainteresowanej osoby.

Głównym partnerem wydarzenia została sieć Biedronka z marką własną Go Vege. Wspólnie z Fundacją wydała ona okolicznościowego ebooka i przygotowała specjalne zniżki w sklepach.

Podczas tegorocznej edycji nie mogliśmy zapomnieć o osobach z Ukrainy. Specjalnie z myślą o nich uruchomiliśmy darmowe wejściówki na część wydarzeń. Zostaną one tłumaczone na język ukraiński – mówi Magda Góra, koordynatorka imprezy.

W trakcie Tygodnia Wege odbędzie się też polska premiera filmu „Takeout” Michała Siewierskiego w kinie Helios. Z kolei online odbędzie się m.in. spotkanie ze światowej sławy lekarzem Joelem Fuhrmanem, autorem książki „Koniec z dietami”.

Impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

Program: http://tydzienwege.pl/plan-imprezy

Skip to content