VIVA

17. edycja Tygodnia Wege za nami!

Za nami 17. Ogólnopolski Tydzień Wege – największa impreza promująca dietę wegańską w Polsce!

Warsztaty kulinarne dla rodziców i dzieci z Joanną Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm, spotkanie z Orestestem Kowalskim z kanału Everyday Hero z wręczeniem grand prix Magazynu Vege, wykłady prof. dr. hab. Piotra Skubały, szkolenie na temat diety wegańskiej dla pracowników ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym prowadzone przez mgr Sandrę Marciniak, a także debata „Zdrowie z roślin w smak planecie – o weganizmie z różnych perspektyw” z udziałem ekspertów. To tylko część wydarzeń, które odbyły się ramach obchodów 17. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege.

Truskawki na warsztaty z Asią z Bieganizmu podarował Albert Zwierzyński w ramach projektu „Czas na polskie super owoce”.

Imprezę otworzyło śniadanie prasowe z udziałem aktorki Magdaleny Popławskiej. Po nim rozpoczęliśmy roślinny poczęstunek z foodtrucka we współpracy z Viverą oraz Biedronką i jej marką własną Go Vege.

23 maja odbyły się dwa wykłady otwarte prof. Piotra Skubały w Kamieniu- Pawilonie Edukacyjnym. Rozmawialiśmy o śladzie ekologicznym w diecie, o umiarze i na temat postulatów szczytu C40. Po wykładach odbyły się trzy warsztaty – jeden dotyczący dobrostanu zwierząt, dzika kuchnia z Przyroda z Ważką i wykład ornitologiczny. Dziękujemy wszystkim obecnym za zaangażowanie, każde zadane pytanie i chęci ratowania planety. Projekt sfinansowało miasto stołeczne Warszawa.

Do grona partnerów Tygodnia Wege dołączyła również sieć kin Helios. Przez cały czas trwania imprezy kino emitowało spot zachęcający do zapisania się do programu „Zostań Wege na 30 dni”.
Obchody poprzedziła akcja uliczna „Zwierzęta niebędące ludźmi”, która odbyła się w niedzielę 21 maja pod pomnikiem Kopernika w Warszawie.

Tydzień Wege świętowały również nasze grupy lokalne w Łodzi, Poznaniu, Lesznie, Rzeszowie, Wrocławiu, Piotrkowie Trybunalskim i na Śląsku. Wolontariusze zorganizowali wegerajdy rowerowe, pikniki, pokazy filmów, zajęcia jogi, a także roślinne poczęstunki.

Poza tym przez cały Tydzień Wege dostępny był darmowy kurs dietetyczny o weganizmie. Przygotowały go dietetyczki kampanii Viva Zdrowie i cieszył się dużą popularnością.

Dziękujemy Partnerom wydarzenia, którzy podarowali upominki dla gości naszych wydarzeń!

Skip to content