VIVA

Głosowanie nad zmniejszeniem ilości testów na zwierzętach – potrzebna Wasza pomoc!

Apelujemy do Was o wsparcie działań na rzecz redukcji testowania na zwierzętach! 17 listopada w Europarlamencie odbędzie się głosowanie nad poprawkami do programu REACH. Jeśli poprawki nie przejdą zginą w cierpieniu miliony zwierząt. <br />Piszcie do naszych Europarlamentarzystów by wywrzeć na Nich nacisk. Poniżej podajemy przykładową treść listu ale możecie go napisać swoimi słowami. W pole adresatów (najlepiej UDW lub DW) wklejcie następujące adresy:

abielan@europarl.eu.int; jbuzek@europarl.eu.int; czarnecki@medianet.pl; rczarnecki@europarl.eu.int; afotyga@europarl.eu.int; biuro@geremek.pl; lgeringer@europarl.eu.int; biuro@gierek.pl; agierek@europarl.eu.int; mgiertych@europarl.eu.int; bgolik@europarl.eu.int; ggrabowska@europarl.eu.int; biuro@jalowiecki.pl; senator@janowski.rzeszow.pl; bklich@europarl.eu.int; filip@filipkaczmarek.pl; biuro@urszulakrupa.pl; wisla.c@wp.pl; barbara@kudrycka.pl; jkulakowski-assistant@europarl.eu.int; zkuzmiuk@europarl.eu.int; jlewandowski@europarl.eu.int; mlibicki@europarl.eu.int; jtmasiel@europarl.eu.int; jolbrycht@europarl.eu.int; jaonyszkiewicz@europarl.eu.int; jpinior@europarl.eu.int; pbpiskorski@europarl.eu.int; jprotasiewicz@europarl.eu.int; wojciech@roszkowski.pl; amackowka@onet.pl; jsaryuszwolski@europarl.eu.int; csiekierski@europarl.eu.int; bsonik@europarl.eu.int; gstaniszewska-assistant@europarl.eu.int; aszejna@europarl.eu.int; kszymanski@europarl.eu.int; wtomczak@europarl.eu.int; jwojciechowski@europarl.eu.int; zzaleski@europarl.eu.int; azapalowski@europarl.eu.int; msiwiec@europarl.eu.int; tzwiefka@europarl.eu.int; biuro.bogdanpek@neostrada.pl; info@piotrowski.org.pl; zdzislaw.podkanski@sejm.pl; pawel.karbownik@rosati.pl; zchmielewski@europarl.eu.int; dariusz@grabowski.pl; mhandzlik@europarl.eu.int; biuro@liberadzki.pl

treść listu:
*******************************************
Szanowni Państwo,

Piszę w związku z głosowaniem, które ma się odbyć w Europarlamencie 17 listopada a dotyczyć będzie zapisów nowego prawa związanego z chemikaliami (REACH).

Częścią programu REACH jest testowanie chemikaliów. W związku z rozwojem alternatywnych metod testowania, zwracamy się z prośbą o głosowanie za rozwiązaniami mającymi na celu zaprzestanie wykorzystywania zwierząt do testów.
Stosowanie metod alternatywnych wszędzie tam gdzie to tylko możliwe oszczędzi życie i cierpienia milionom zwierząt.

Proszę o poparcie wszystkich poprawek proponowanych przez Komisję Środowiska mających na celu redukcję testów na zwierzętach na korzyść metod alternatywnych oraz o zmniejszenie wymagań testowania w aneksie VII i VIII, które w tej chwili są kilkakrotnie większe niż w pozostałych miejscach na świecie.

Z poważaniem
****************************************
<br /><a href="http://www.petatv.com/viv.html" target="_blank">www.petatv.com/viv.html</a>
<a href="http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=britches" target="_blank">www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=britches</a>
<a href="http://www.reachnonanimaltests.org/" target="_blank">www.reachnonanimaltests.org/</a>

Skip to content