VIVA

I po świętach …

W Wigilie miał finał ogólnopolska zbiórka darów dla zwierząt w schroniskach. Do Fundacji Viva! nadal spływają informacje o tym, kto, gdzie i jakie darowizny zebrał. Bardzo dziękujemy w imieniu naszym i zwierząt za przekazane dary, które pomogą przetrwać zimę!<br />Zbiórka wigilijna zaangażowała osoby w różnym wieku. Akcja zorganizowana została zarówno w szkołach ale także innych miejscach. Ola ze Skwierzyny zbiórki darów zorganizowała między innymi w sklepach zoologicznych i lecznicy weterynaryjnej. Akcja pt. "Góra grosza dla zwierzaków" została zorganizowana w Zespole Szkół w Maćkowicach na schronisko w Orzechowcach. W Łodzi akcja zbierania darów dla zwierzaków zorganizowana była już po raz trzeci. Razem z Gazetą Wyborczą, Radiem Złote Przeboje i TOZ w Polsce O/Łódź przez dwa tygodnie zbierano dary. O akcji można było przeczytać łódzkiej wyborczej. W poprzednich latach Łodzianie zebrali 3-4 tony takich darów.
W prowadzonych akcjach wzięli udział także wolontariusze z innych miast, za nadesłanie listów do biura Vivy szczególnie pragniemy podziękować naszym sympatyków z Lędzian, Szczytna i Wrocławia.

W Warszawie głównym punktem zbiórki darów było biuro Vivy! w którym pojawiły się najróżniejsze dary dla zwierzaków. Zebraliśmy kasze, karmy suche i mokre dla zwierząt, miski i koce. Dodatkowym prezentem dla schroniska jest np. kontenerem do przewozu zwierząt bardzo potrzebny w codziennej pracy. Dary zostaną przekazane do schroniska w Korabiewicach.

Mamy nadzieję, że akcja była tylko nie tylko podkreśleniem potrzeb schronisk i pokazaniem problemów z jakimi borykają się ośrodki pomocy dla zwierząt, ale także zainicjowała stałą pomoc dla czworonogów.

Wszystkim, którzy wsparli akcję poprzez zorganizowanie zbiórek i przekazanie darów, jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY! Wielkie podziękowania składamy także Dagmarze za pomoc w projekcie plakatu na &#8222;Wigilię dla Zwierząt&#8221; oraz Radiu dla Ciebie, Życiu Warszawy i innym mediom w nagłośnieniu akcji.<br />

Skip to content