VIVA

Wojna w Ukrainie trwa już piąty miesiąc — pomagamy!

Od samego początku agresji Rosji na Ukrainę jesteśmy aktywni i pomagamy zwierzętom. Przedstawiamy małe podsumowanie naszych działań w tym czasie.

Pierwsze duże transporty z pomocą, wyjechały już na początku marca. Te z doraźnym wsparciem dla ludzi i zwierząt, które było potrzebne na granicy, dostarczyliśmy jeszcze 24 lutego. Dla zwierząt i ich opiekunów, którzy pozostali w Ukrainie, nadawaliśmy mniejsze i większe transporty z darami. Dotychczas wyjechało od nas przynajmniej 90 ton karmy i akcesoriów. Pomoc dostarczaliśmy i wciąż dostarczamy we współpracy z ukraińskimi organizacjami, takimi jak AnimalID, URSA. Dzięki wsparciu firm z zagranicy udało nam się skompletować kilka TIRów, wypełnionych po dach darami. Samodzielnie organizowaliśmy też transporty do Lwowa.

Dziękujemy Ci, jeśli to czytasz: droga Darczyni, drogi Darczyńco

Dziękujemy każdej osobie, która zdecydowała się wesprzeć naszą zbiórkę darów, a także osobom, które dorzuciły się do zbiórek finansowych. To ogromna pomoc, którą przekazujemy dalej: kupujemy karmę, transporterki, szelki, smycze, opłacamy diagnostykę i leczenie zwierząt, finansujemy przewóz darów i składowanie ich w magazynach (skąd jadą na granicę i dalej do Ukrainy). Zbiórka na pomoc zwierzętom z Ukrainy, które trafiły do naszego Schroniska w Korabiewicach, dodatkowo finansuje utrzymanie i leczenie psów i kotów. Dzięki pomocy finansowej możemy uratować więcej zwierząt.

Jak wygląda pomoc rzeczowa zwierzętom w Ukrainie?

Część darów (większe opakowania karmy, środki na kleszcze) wysyłamy transportami do Ukrainy, gdzie potrzeby są OGROMNE — ostatnio jeden transport dotarł np. do Irpienia! Małe opakowania karmy, akcesoria takie jak smycze i transporterki trafiają poprzez punkty recepcyjne w Warszawie do zwierząt, które podróżują przez Polskę. Takie punkty pełnią bardzo ważną rolę, opiekunowie zwierząt najczęściej potrzebują dla nich wyprawki — otrzymują ją od nas. Transportery, nie tylko dla kotów, ale i dla gryzoni czy ptaków. Karmę, żwirek i inne akcesoria, które są potrzebne do opieki i podróżowania ze zwierzętami. Jeśli zauważymy, że zwierzak wymaga pomocy weterynaryjnej — organizujemy ją.

Dokąd wysyłamy pomoc rzeczową dla zwierząt?

Pomoc od Fundacji Viva! dociera do regionów dotkniętych intensywnymi działaniami wojennymi. Karma od Darczyńców dotarła m.in. do okolic Kijowa — m.in. Buczy, Vorzel’a, Irpienia, Borodzianki i regionu browarskiego. Udało się także dowieźć dary do Żytomierza,Charkowa i Mostów Wielkich.
Pomimo wielkiej skali pomocy, którą okazali Darczyńcy, potrzeby wciąż są ogromne. W wielu miastach i wsiach nie ma ani jednego, działającego sklepu zoologicznego. Pomoc nie jest w stanie dotrzeć tam, gdzie trwa rosyjski ostrzał. Pomimo naszych najszczerszych chęci, nie możemy narażać życia osób, które decydują się jechać z pomocą dla zwierząt.
Opiekunowie płaczą, widząc, jak ich podopieczni głodują lub żywią się nieodpowiednim dla danego gatunku, pokarmem. Nie możemy na to pozwolić. Dlatego nieustannie prosimy o wsparcie rzeczowe i finansowe. Razem pomożemy Ukrainie!


🐾 Chcesz pomóc ukraińskim zwierzętom? Zobacz, co jest potrzebne:

 • Karma sucha i mokra dla psów i kotów — KAŻDE ILOŚCI!
 • Karma dobrej jakości (w saszetkach, tackach, małych porcjach (jednorazowych)) lub w wielkich workach (min. 10 kg) albo puszkach 800 gr.
 • Środki na kleszcze (dla psów i kotów)
 • Transportery – plastikowe, materiałowe, lotnicze, każdy rozmiar
 • Żwirek dla kotów
 • Szelki i smycze — wszystkie rozmiary
 • Miski — małe
 • Małe kocyki
 • Podkłady higieniczne
 • Kagańce — każdy rozmiar
 • Ubranka dla małych psów i kotów
Nie możesz pomóc finansowo?

Możesz wciąż wiele zrobić! Zobacz, jak pomóc Ukrainie:

 • udostępnij ten post i dorzuć link do zbiórki — niech Twoi znajomi zobaczą, że wciąż pomoc jest potrzebna i że mogą pomóc!
 • pobierz materiały do druku i powieś plakaty / połóż ulotki w zaprzyjaźnionych miejscach — z pewnością znasz miłą kawiarnię albo przychodnię weterynaryjną, gdzie uzyskasz zgodę na położenie materiałów o pomocy ukraińskim zwierzętom
 • zorganizuj zbiórkę darów w swoim miejscu pracy — dary wyślecie później do naszego biura w Warszawie, a my wyślemy je do Ukrainy!
 • zorganizuj zbiórkę darów wśród sąsiadów i przyjaciół — na pewno każdy dorzuci jakiś drobiazg dla zwierząt i razem uzbieracie niezłą paczkę pomocową!
 • załóż zbiórkę na Facebooku lub Instagramie i zaproś przyjaciół

💙💛 Dziękujemy za wasze wsparcie i przypominamy, że zbiórka trwa nadal stacjonarnie w naszym biurze w Warszawie. Możecie też dorzucić się do zbiórki finansowej: pomagam.pl/ukrainskiezwierzeta

Skip to content