VIVA

Protest przeciwko polowaniom na foki w Kanadzie! Zapraszamy na warszawską demonstrację 15 marca!

Około 15 marca w ponad 100 miastach Polski oraz w kilkuset na całym świecie, odbędą się protesty przeciwko polowaniom na foki w Kanadzie. Polska jest jednym z największych importerów foczych skór &#8211; dlatego nasz głos w tej sprawie jest bardzo ważny.<br /> Rocznie zabijanych jest około 300.000 fok z czego większość nie ma jeszcze 3 miesięcy. Badania niezależnych ekspertów wykazały, że nawet ponad 40% fok mogło jeszcze żyć w momencie zdejmowania skóry. Polowania na foki to barbarzyństwo rodem z czasów jaskiniowców, które powinno zostać jak najszybciej zakończone.

Polskie demonstracje koordynują jak co roku Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt i Stowarzyszenie Empatia, listę miast które przyłączyły się do naszej akcji można znaleźć na stronie http://www.ratujfoki.pl

Od rządu kanadyjskiego domagamy się zaprzestania polowań a od polskiego wprowadzenia zakazu importu produktów wykonywanych z foczych futer. Pod petycjami przeciwko polowaniom zebraliśmy już kilkadziesiąt tysięcy podpisów. Badania opinii społecznej (Mareco) pokazują, że ponad 60% polskich obywateli jest zdecydowanie przeciwna polowaniom na foki.

W Paramencie Europejskim prowadzone są prace nad wprowadzeniem zakazu używania produktów otrzymywanych z fok &#8211; pod deklaracją na ten temat podpisało się ponad 420 europosłów! Rada europy w 2006 roku również wypowiedziała się jednoznacznie negatywnie na temat polowań. Niektóre kraje takie jak Chorwacja czy Belgia, nie czekając na rozstrzygnięcia PE , już wprowadziły zakaż importu foczych futer, czego domagamy się od polskiego rządu! Również USA i Meksyk już od lat nie sprowadzają foczych futer.

Warszawska demonstracja odbędzie się pod ambasadą Kanady, ul.Piękna 2/8 o godzinie 15:00 &#8211; serdecznie zapraszamy wszystkie osoby które chcą nam pomóc zakończyć ten barbarzyński proceder.

Naszą akcję popiera wiele znanych osób takich jak Agata Buzek, Kasia Kowalska, Paulina i Natalia Przybysz z Sistars czy Krystyna Podleska. Kasia Nowicka &#8211; Novika mówi: "W czasach kiedy mamy tak dużo powodów, aby lękać się o życie ludzkie, los zwierząt często schodzi na dalszy plan. Tymczasem to one są najbardziej bezbronne. Foki to jedne z najwspanialszych zwierząt na ziemi. Wystarczy raz spojrzeć w focze oczy, żeby je pokochać. Dlatego zabijanie tych stworzeń po to tylko, żeby zarobić na ich martwej skórze wydaje mi się czynem bestialskim i niczym nieusprawiedliwionym. Całym sercem popieram więc akcję Vivy, która ma na celu uniemożliwienie dalszych polowań na foki! "
<br>
Posłuchaj reportażu z zeszłorocznej akcji: http://www.ratujfoki.pl/foczki.mp3
Zobacz relację Video z warszawskich demonstracji 2006: http://www.ratujfoki.pl/img/foki_demo.wmv
Lista miast które biorą udział w akcji 2007: http://www.zamow.viva.org.pl/zamow/lista.php
<br><br /><a href="http://www.empatia.pl" target="_blank">www.empatia.pl</a>
<a href="http://www.ratujfoki.pl" target="_blank">www.ratujfoki.pl</a>
<br>

Skip to content