VIVA

Rusza nowy serwis internetowy – wegesport.pl – pod patronatem Vivy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

<br />Z przyjemnością informujemy, że w dniu 16 maja 2006, w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu swoją działalność oficjalnie rozpoczął nowy serwis internetowy http://www.wegesport.pl &#8211; serwis poświęcony zastosowaniu diety wegetariańskiej w sporcie!

Serwis "wegesport" został stworzony z myślą o promocji wegetarianizmu wśród sportowców, a także sportu wśród wegetarian i wegan.

Wegesport.pl tworzy grupa ludzi, których łączy pasja do dwóch rzeczy: wegetarianizmu i aktywności fizycznej. Nie uważamy się za zawodowych sportowców, bliżej nam do pasjonatów sportu. Rozsiani po całym kraju, postanowiliśmy wreszcie zintegrować środowisko aktywnych fizycznie wegetarian, aby wymieniać doświadczenia, służyć radą, a także wspólnie promować dietę wegetariańską, obalając mit mizernego i anemicznego wegetarianina.

Członkowstwo w wegesport nie wiąże się z żadnymi formalnościami ani składkami członkowskimi. Wystarczy chęć integracji, wpisanie się na forum oraz zaprezentowanie swojej osoby innym wege-sportowcom. Forum ma służyć wymianie doświadczeń związanych przede wszystkim z odżywianiem i treningiem, udzielaniu rad początkującym biegaczom i początkującym wegetarianom. Jeśli jesteś wege i chcesz zacząć biegać, lub gdy jesteś biegaczem i chcesz zmienić dietę na bezmięsną – forum będzie idealnym miejscem do zadawania tego typu pytań. Jeśli uważasz, że pasujesz do środowiska wegesport.pl – dołącz do nas!

Póki co, strona skupia się przede wszystkim na bieganiu &#8211; dyscyplinie uprawianej przez twórców serwisu, jednakże z przyjemnością rozszerzymy nasz serwis o inne dyscypliny sportu, jeśli tylko pojawią się nowi, aktywni w swojej dyscyplinie, wegetarianie.

Inspiracją do stworzenia serwisu w dużej części było wciąż obecne negatywne, a w najlepszym przypadku sceptyczne nastawienie środowiska sportowego do diety wegetariańskiej i wegańskiej w sporcie. Bardzo zależy nam na zmianie tego nastawienia, a dokonać tego najskuteczniej można poprzez szeroko pojętą edukację.

Poprzez naszą działalność sportową oraz edukacyjną chcemy:
Zintegrować środowisko aktywnych fizycznie wegetarian i udzielać porad dotyczących odżywiania w sporcie.
Rozpowszechnić aktywność fizyczną wśród wegetarian.
Zerwać ze stereotypem mizernego i anemicznego wegetarianina niezdolnego do większego wysiłku fizycznego.
Rozpowszechnić zastosowanie diety wegetariańskiej i wegańskiej w sporcie wśród odżywiających się w konwencjonalny sposób sportowców.
Wpływać na organizatorów imprez sportowych w kwestii dostępności posiłków wegetariańskich i wegańskich dla uczestników zawodów.
Patronat nad serwisem sprawuje fundacja &#8222;Viva! Akcja dla zwierząt&#8221;.
<br /><a href="http://www.wegesport.pl" target="_blank">www.wegesport.pl</a>