VIVA

Samba i fretki na deptaku czyli akcja informacyjna w obronie zwierząt futerkowych w LUBLINIE

Lubelska Grupa Vivy, jako lokalna grupa fundacji Viva, włącza się do ogólnopolskiego bojkotu przemysłu futrzarskiego. Już w sobotę 27.11.2020 r. przy dźwiękach bębnów grupy muzycznej "Wschodni SAMBAstion" rozpoczniemy o godz. 14.00 akcję informacyjną nt. przemysłu futrzarskiego.<br />Poprzez naszą akcję chcielibyśmy uświadamiać społeczeństwo, że produkcja futer jest nie tylko okrutna dla zwierząt, ale również destrukcyjna dla środowiska. Będziemy dementować mity, jakimi niejednokrotnie posługują się producenci, aby przyciągnąć klientów. "Prawdziwe futro, w przeciwieństwie do sztucznego, jest produktem przyjaznym dla środowiska" – mówią podczas dyskusji z obrońcami praw zwierząt. Fakty mówią jednak co innego: fermy futerkowe produkują olbrzymie ilości zanieczyszczeń i zużywają dużo więcej energii!

Żadne słowa nie oddadzą barbarzyństwa hodowli i zabijania zwierząt futerkowych. W Internecie można znaleźć filmy nagrane ukrytą kamerą, pokazujące jak w fermach jeszcze żywe zwierzęta obdzierane są ze skóry.

W ulotkach informacyjnych, jakie będziemy rozdawać przechodniom, zamieszczone są wskazówki, co każdy z nas może zrobić, żeby przyczynić się do zakończenia tego okrutnego i niepotrzebnego procederu. Towarzyszyć nam będą fretki – których obecność mamy nadzieję uzmysłowi przechodniom jak sympatyczne i inteligentne są te zwierzęta, których skóry wykorzystuje się m.in. do produkcji kołnierzy i czapek.

W ciągu ostatnich lat kolejne kraje, dzięki stanowczej społecznej dezaprobacie, podejmują działania mające na celu zwiększenie kontroli, stopniowe wycofywanie lub wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra. Niestety w Polsce przez ludzki kaprys posiadania futra nadal ginie rocznie ok. 1 000 000 zwierząt. Poprzez organizowany corocznie "Ogólnopolski dzień bez futra" chcemy o tym głośno przypominać.

——————————————————–
Więcej informacji:

Katarzyna Kursa
koordynator Lubelskiej Grupy Vivy
tel. 508 380 496<br><br /><a href="http://www.vivalublin.osa.pl" target="_blank">www.vivalublin.osa.pl</a>
<a href="http://www.antyfutro.pl<br>" target="_blank">www.antyfutro.pl<br></a>

Skip to content