VIVA

Santos

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Od wielu lat nasza fundacja zajmuje się ochroną praw zwierząt. W naszych schroniskach łącznie przebywa ponad 500 zwierząt, które nie miały w swoim życiu szczęścia. Wśród nich są koty, psy, konie, niedźwiedzie, kozy i inne. Często zaniedbane, odtrącone, lub wręcz porzucone trafiają do nas. Dbamy o nie jak potrafimy najlepiej, staramy się znaleźć dla nich kochające domy adopcyjne.

Każdego dnia otrzymujemy informacje o niechcianych i źle traktowanych zwierzętach. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o Santosie. Santos to przepiękny łaciaty koń. Ma niecałe 12 lat. Ponad połowę swojego życia ciężko pracował. Jego właściciel kupił go kilka lat temu i przystosował do jazdy bryczką. Tak Santos zarabiał na swoje 
utrzymanie. Każdego dnia, bez względu na pogodę musiał ciągnąć bryczkę z turystami po uliczkach warszawskiej starówki. Niestety życie Santosa jest zagrożone. Na jednej nodze pojawiła się narośl, której nie można zoperować. 

W Polsce konie, które nie nadają się już do pracy trafiają do rzeźni. Tylko tak można jeszcze na nich zarobić. Właściciel podjął już decyzję – za kilka tygodni Santosa zabierze handlarz. Prawdopodobnie trafi do rzeźni w Rawiczu, lub w kilkunastogodzinnym transporcie zostanie przewieziony do rzeźni we Francji lub we Włoszech. Przez wiele lat pracował dla człowieka, a teraz ten sam człowiek skazuje go na najgorszą śmierć. 

Chcielibyśmy ocalić go przed rzeźnią. Właściciel wycenił jego życie na 2700 złotych, to cena jaką otrzymałby w rzeźni. Mamy czas do końca miesiąca, aby zebrać kwotę potrzebną na jego wykup. Z państwa pomocą możemy ocalić życie Santosa i zabrać go do naszego schroniska gdzie dołączy do stada wielu uratowanych przez nas koni.

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

Biuro              22 349 97 74

Ilona              797 649 508

Dominika       797 649 509