VIVA

Zuzia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

O tej porze roku dostajemy mnóstwo informacji z prośbą o pomoc dla koni, które ciężko pracują w wakacyjnych miejscowościach ku uciesze turystów. Szczególną atrakcją są kuce, na których rodzice z radością sadzają swoje pociechy, aby uatrakcyjnić zdjęcia z urlopowego albumu. Nie każdy widzi, że ładne zdjęcie z wakacji jest okupione całym dniem pracy małego stworzenia…

Zuzia będzie pracować już tylko do końca wakacji. Jej nogi są obolałe, a mała wygląda na coraz bardziej spracowaną. Widok takiego konia nie zachęca do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Zuza całe swoje końskie życie pracowała w rekreacji. To była ciężka praca ale Zuzia nigdy się nie sprzeciwiała i nie skarżyła. Nawet wtedy, gdy właściciel poganiał ją bacikiem. Teraz już wysłużyła się swojemu panu, więc przyszedł czas na zmiany. Po sezonie właściciel sprzeda ją handlarzowi ponieważ nie zarabia już na niej tyle, co kiedyś. To ostatni sezon Zuzi. A w przyszłym roku nikt nawet nie zauważy, że na jej miejscu stoi inny i ładniejszy nowy konik.

Właściciel postanowił ją sprzedać, bo koszt leczenia znacznie przekracza jej wartość. Niestety takie konie nie zasługują na emeryturę. Niektórzy właściciele uważają, że rzeźnia jest wybawieniem. Trzeba sobie tylko zadać pytanie: dla kogo?

Dlatego musimy pomóc Zuzi. Możemy ją wykupić za 1800 złotych. Właściciel zgodził się zaczekać do 20 sierpnia, aż zbierzemy pieniądze. Prosimy Was do włączenie się do naszej akcji. Zuzka może trafić do fundacyjnej stajni. Zadbamy o nią i wspólnie z naszym weterynarzem – wyleczymy. Damy jej dom i opiekę, na którą zasłużyła.

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

Biuro              22 349 97 74

Ilona              797 649 508

Dominika       797 649 509