VIVA

Szalona ucieczka krowy z podsuwalskiej rzeźni – chcemy ją wykupić!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Suwałki. Przez ponad dwie godziny policjanci i strażacy usiłowali ująć krowę, która uciekła z podsuwalskiej rzeźni. Zwierzę przebiegło przez pół miasta siejąc popłoch wśród przechodniów.<br />W czwartek rano we wsi Poddubówek, podczas rozładunku zwierząt, jedna z jałówek wyrwała się pracownikowi rzeźni i korzystając z tego, że brama wjazdowa do zakładu była otwarta, rzuciła się do ucieczki. Pracownicy rzeźni zaalarmowali policję, która próbowała krowę zatrzymać. Na nic jednak zdały się te zabiegi.

Zwierzę przebiegło przez główne ulice miasta i "schowało się" na placu zabaw przed jednym z bloków. Ponieważ teren był ogrodzony, strażacy błyskawicznie ustawili "barykadę" na wejściu. Zaczęły się debaty, co dalej.

Ostatecznie służby porządkowe postanowiły, że krowę trzeba uśpić i odwieźć do rzeźni. Kiedy wezwany na plac specjalista wbił w szyję przerażonego zwierzęcia dwie strzały ze środkiem usypiającym, zebrani odnieśli wrażenie, że reakcja była odwrotna od zamierzonej. Krowa wpadła w szał, staranowała ogrodzenie i rzuciła się do ucieczki w głąb osiedla. Kilkaset metrów dalej pokonała wykop i wbiegła na parter nowobudowanego bloku, siejąc popłoch wśród robotników.

Dopiero kolejne trzy strzały uspokoiły zwierzę. Korzystając z tej okazji strażacy i policjanci wyprowadzili zwierzę z budynku i pomogli załadować na przyczepę właściciela rzeźni.

Jedno jest pewne: dzięki ucieczce krowa nie została zabita. Musi bowiem pozostać przez jakiś czas pod opieką weterynarza.

H. Wysocka http://www.wspolczesna.pl

<b>Uwaga – zbieramy środki na wykupienie dzielnej krowy – jesteśmy już umówieni z właścicielem – dzisiaj MUSIMY ją odebrać – będziemy wdzięczni za wszelkie wpłaty, które przeznaczymy na jej wykupienie, transport i ewentualne leczenie:
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000 z dopiskiem krówka lub krowa
</b>
Wkrótce zamieścimy więcej informacji. Będzie tymczasowo mieszkała w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, prosimy o kontakt osoby, które chciałby ją przygarnąć (a nie mieszkają w bloku:) -> mailto:cezary@viva.org.pl
<br><br />Dodaj krowę do swoich znajomych na Naszej Klasie 😉 -> http://nasza-klasa.pl/profile/16086476
Napisz co o tym sądzisz -> http://vegie.pl/topics190/1744.htm
artykuł na WP -> http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Szalona-ucieczka-krowy-z-podsuwalskiej-rzezni,wid,10188057,wiadomosc.html
<br>