VIVA

SUKCES! Komisja Europejska zatwierdziła propozycję wprowadzenia zakazu handlu produktami z fok w obrębie Unii Europejskiej!!!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Komisja Europejska zatwierdziła dziś propozycję wprowadzenia zakazu handlu produktami z fok w obrębie Unii Europejskiej, który ma zapewnić, że produkty z fok zabijanych i obdzieranych ze skóry w sposób powodujący ból, stres i cierpienie nie znajdą się na rynku europejskim.<br />Zgodę na handel tymi produktami mogłyby uzyskać tylko te państwa, które przedstawiłyby dowody świadczące o tym, że stosowane metody polowań na foki odpowiadają wysokim standardom.
"Proponujemy zakaz umieszczania na rynku, importu, tranzytu i eksportu produktów z fok w UE. Produkty pochodzące z państw praktykujących okrutne metody polowań nie będą mogły uzyskać pozwolenia na wejście na rynek UE. UE ma zamiar utrzymywać wysokie standardy jeśli chodzi o dobro zwierząt." powiedział Stavros Dimas.

Zakaz w takiej postaci ma zapewnić, że produkty z fok zabijanych i obdzieranych ze skóry w sposób powodujący ból, stres i cierpienie nie znajdą drogi na rynek UE.
Proponowany przez KE zakaz jest wyrażeniem obaw Parlamentu Europejskiego i obywateli EU, że foki są zabijane okrutnymi metodami powodującymi cierpienie. W swoim raporcie EFSA podkreśla, że istnieją sposoby szybkiego i efektywnego zabijania fok, jednak w rzeczywistości nie zawsze ma to miejsce.

Decyzję o wprowadzeniu zakazu podejmą Parlament Europejski i Rada Europejska, co oznacza, że od wprowadzenia zakazu jesteśmy tylko o krok!
<br><br /><a href="http://www.ratujfoki.pl" target="_blank">www.ratujfoki.pl</a>
<br>