VIVA

Życie milionów fok na całym świecie znajduje się teraz w rękach Europejskiego Parlamentu

Głosowanie nad zakazem sprowadzania produktów z fok pochodzących z niehumanitarnych polowań, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele 27 państw członkowskich odbędzie się między 16 a 23 lipca.
Zakaz będzie dotyczył produktów z fok zabijanych pałkami lub hakapikiem – a więc produktów pochodzących głównie z polowań w Kanadzie i Namibii.<br />Stavros Dimas potwierdził, ze niehumanitarne metody zabijania, o których mówi zakaz to zabijanie przy użyciu pałki i hakapika.
Decyzja o przeprowadzeniu głosowania w dniach 16 – 23 lipca zapadła na nieformalnym spotkaniu europejskich ministrów środowiska pod Paryżem. W czasie wizyty w Francji, Dimas w rozmowie z francuską agencją prasową Agence France-Presse powiedział, że zakaz ten ma poparcie francuskiego prezydenta.
Kanadyjczycy mają nadzieję, że popyt na skóry z fok w Rosji i Azji zrekompensuje straty, jakie poniosą wskutek wprowadzenia zakazu importu produktów z fok w Unii Europejskiej. Unia zapewnia, że zakaz będzie dotyczył również udziału w obrocie skórami, a ponieważ trendy europejskie dyktują co jest modne na całym świecie, skóry z fok wyjdą z mody również w Rosji i w Azji.
<br><br />Więcej zdjęć z demonstracji -> http://vegie.pl/topics83/1698.htm
<br>

Skip to content