VIVA

Warszataty Vivy! dla dzieci – szukamy chętnych do współpracy.

&#8222;Viva! Akcja dla zwierząt&#8221; od roku szkolnego 2006/2007 rozpoczyna nowy projekt o nazwie &#8222;Wychowuj proekologicznie razem z Vivą!&#8221;<br /> Chcemy zaakcentować szerokie możliwości edukacji proekologicznej, pokazać, że wymaga ona zwiększenia ludzkiej wrażliwości nie tylko na problemy zanieczyszczenia środowiska, ale również na los zwierząt, zarówno tych dziko żyjących, jak i tych, z którymi dzieci obcują na co dzień.
Edukacja to między innymi poszukiwanie. Chcemy zachęcić uczniów, by sami formułowali zadania poznawcze, oparte na aktywnym poszukiwaniu najlepszych, twórczych rozwiązań, które pozwolą rozluźnić system klasowo-lekcyjny i zaangażować dzieci do rozwijania perspektywy przyszłości, w której człowiek i przyroda będą przyjaźnie koegzystować.
Warsztaty będą skierowane do dzieci ze szkół podstawowych, głównie klas 1-3, dlatego będą oparte na ruchu, pracach plastycznych, pracy w grupie.

Poszukujemy dyspozycyjnych osób do przeprowadzania warsztatów w szkołach podstawowych.
Ponieważ niektóre scenariusze zajęć będą traktowały o wegetarianizmie i zachęcały do jedzenia warzyw i owoców najchętniej w roli &#8222;wykładowców&#8221; widzielibyśmy osoby które stosują bezmięsną zdrową dietę.

Od osoby prowadzącej oczekujemy:
– przygotowania pedagogicznego (niekoniecznie studia);
– kreatywności;
– umiejętności pracy w zespole;

<b>Warsztaty będą odbywały się minimum 2 razy w tygodniu w godzinach 8:00-14:00.

Zapraszamy pełnoletnie osoby z Warszawy lub okolic na spotkanie w biurze &#8222;Vivy!&#8221; po wcześniejszym umówieniu się:
Mail: mailto:ewa@viva.org.pl
Telefon: 0-505-218-307

</b>.<br />

Skip to content