VIVA

Miej serce dla wszystkich zwierząt – kampania w Łodzi

“Miej serce dla wszystkich zwierząt” – pod takim hasłem wystartowała w Łodzi kampania grupy lokalnej fundacji Viva! Na łódzkich przystankach można zobaczyć citylighty zachęcające do refleksji nad zawartością własnego talerza.

Wiele osób decyduje się na dietę roślinną z powodu empatii do zwierząt, które codziennie przeżywają horror na fermach, w transporcie i rzeźniach – mówi Paweł Frańczuk z łódzkiej Vivy! Mamy nadzieję, że nasze plakaty skłonią przechodniów do zastanowienia się nad wyborami konsumenckimi, których dokonują każdego dnia – dodaje.

Dieta wegańska to ogromny wybór smaków i różnorodność kolorów. Wybierając dietę roślinną, mamy spory wachlarz produktów, z których możemy korzystać. A producenci żywności w szybkim tempie wprowadzają nowy asortyment dla wegan.

Ze stosowaniem zbilansowanych diet roślinnych wiąże się także szereg korzyści zdrowotnych, na co wskazują badania naukowe. Wiele prestiżowych organizacji zajmujących się promocją zdrowia, dietetyką i żywieniem zaleca dietę wegańską.

Raporty organizacji międzynarodowych, w tym ONZ czy IPPC, od lat biją na alarm. Nasz apetyt na mięso i produkty odzwierzęce bezpośrednio napędza zmiany klimatu. Według danych zawartych w raporcie FAO Livestock’s long shadow masowa hodowla zwierząt odpowiada za większą emisję gazów cieplarnianych niż cały transport samochodowy, lotniczy i morski razem wzięte.

W obliczu wymienionych faktów korzystanie z produktów pochodzenia zwierzęcego dawno przestało być osobistym wyborem. Preferencje konsumenckie mają wpływ na całą planetę i na przyszłość ludzkości.

W przejściu na dietę roślinną nieocenionym wsparciem jest nasz program Zostań Wege na 30 dni. Wyzwanie działa od 2012 roku i podjęło je już 200 tysięcy osób!  Zapisując się do programu codziennie otrzymasz wiadomość, w której znajdziesz:
– 4 sprawdzone przepisy na pyszne dania (śniadanie, obiad, deser, kolacja),
–  dietofakty czyli merytoryczną wiedzę na temat odżywiania, komponowania posiłków, białka, witamin i mikroelementów,
–  zwierzofakty czyli interesujące informacje o zwierzętach,
–  ciekawostki m. in. o wege sportowcach i dobroczynnych właściwości składników roślinnych,
rekomendacje ważnych publikacji, inspirujących filmów i muzyki z przesłaniem wege.

Skip to content