VIVA

Ogólnopolski Tydzień Wege coraz bliżej!

Sprawdźcie, co będzie się działo!

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca kuchnię roślinną i weganizm w Polsce. Jej tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-26 maja na terenie całego kraju. Obejmie szereg wydarzeń, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Ogólnopolski Tydzień Wege od 18 lat z powodzeniem promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, troskę o naszą planetę, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. Wydarzenia odbywające się w ramach tego 7-dniowego eventu skierowane są do wszystkich, którym leży na sercu los zwierząt i naszej planety oraz chcą zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia.

W programie tegorocznej edycji imprezy znalazły się takie atrakcje, jak m.in. Festiwal Weganokracja w Toruniu, live cooking show w łódzkim Parku Źródliska, czy spotkanie z Juszes i Tomkiem Mędrkiem w Gdańsku. A to zaledwie część wydarzeń z bogatego programu OTW.

Głównym partnerem wydarzenia ponownie została sieć sklepów Biedronka. Specjalnie na tę okazję sieć przygotuje promocję na wegańskie produkty marki Go Vege. Ale szans do spróbowania roślinnych przysmaków nie zabraknie! Jak co roku imprezę wesprze liczne grono firm, które w swojej ofercie mają wegańskie zamienniki mięsa i nabiału.

Gośćmi Tygodnia Wege będą także dr psychologii Sławomir Jarmuż, z którym spotkać się będzie można 23 maja we Wrocławiu i porozmawiać o mądrym przekonywaniu do szczytnych idei. Z kolei prof. Piotr Skubała 20 maja w Tychach powie, jak ratować Ziemię poprzez dietę.  W stolicy miłośnicy kuchni roślinnej będą mogli zintegrować się na wege grillu oraz spróbować produktów partnerów wydarzenia podczas ulicznej degustacji. Nie zabraknie także dawki merytorycznej wiedzy o roślinnych zamiennikach nabiału podczas wykładu dietetyczki mgr Sandry Marciniak. Na koniec odbędzie się 15. edycja Biegu Wegańskiego – jest to wydarzenie łączące kuchnię roślinną i radość biegania. W niedzielne popołudnie zaś wszyscy zainteresowani mogą udać się na spotkanie z pisarką Katarzyną Puzyńską. Będzie ono połączone zostanie z wręczeniem grand prix Magazynu Vege.

Szczegółowy program Tygodnia Wege prezentuje się następująco:

Skip to content