VIVA

01.X – Dzień Wegetarianizmu w Warszawie i innych miastach: Tramwaj i pokaz gotowania!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wegetarianizm jest zdrowym, ekologicznym oraz etycznym wyborem. Nie wierzysz? Wsiądź do naszego wege-tramwaju i przekonaj się na własne oczy!<br />W Światowy Dzień Wegetarianizmu na ulice Warszawy wyjedzie wyjątkowy tramwaj. Przemierzy on wszystkie główne ulice miasta i zabierze bezpłatnie każdego, kto zechce dowiedzieć się więcej o zaletach wegetariańskiego stylu życia.

A jest ich wiele! Zaczynając od zdrowotnych (wegetarianie rzadziej zapadają na choroby cywilizacyjne &#8211; w tym cukrzycę, nadwagę i otyłość, różne rodzaje raka &#8211; oraz dłużej żyją) poprzez etyczne (wegetarianie nie przyczyniają się do zabijania ponad 50 miliardów zwierząt rocznie), na ekologicznych (przemysłowy chów zwierząt to marnowanie bezcennych zasobów: ponad połowa produkowanych na świecie zbóż przeznaczanych jest na paszą dla zwierząt!) kończąc.

Wegetariański styl życia kojarzony jest z wrażliwością, nic więc dziwnego, że jest popularny wśród artystów. O tą wyjątkową wrażliwość będzie można spytać siostry Paulinę i Natalię Przybysz, znane i cenione polskie piosenkarki.

Na pokładzie tramwaju nie zabraknie również dietetyczki, która z chęcią odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące wege-diety oraz doradzi, jak zdrowo ułożyć swój jadłospis. Dostępne będą także materiały informacyjne o zaletach tego stylu życia oraz o problemach, jakie niesie ze sobą mięsna dieta.

Warszawiacy będą mogli również skosztować wegetariańskich pyszności. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tramwaj kursuje 1.X. w godzinach 14-16. Oto trasa:
Pl. Narutowicza &#8211; Grójecka &#8211; Al. Jerozolimskie &#8211; Zieleniecka &#8211; Targowa &#8211; Al. Solidarności &#8211; Pl. Bankowy &#8211; Marszałkowska &#8211; Pl. Zbawiciela &#8211; Nowowiejska &#8211; Filtrowa &#8211; Pl. Narutowicza.

<b>JESIENNE ATELIER SMAKU
czyli wegetariański pokaz gotowania Joli Słomy i Mirka Trymbulaka</b>

1.X godz. 18.00 &#8211; Traffic Club, ul. Bracka 25, pokaz gotowania dla duszy i ciała &#8211; czyli spotkanie z Jolą Słoma i Mirkiem Trymbulakiem połączony z degustacją i promocją książki.

Jola Słoma & Mirek Trymbulak, małżeństwo projektantów mody z Gdyni. Wegetarianie, autorzy książek ” „nakarmić duszę ” „, ” „ubrać duszę ” ” oraz albumu z muzyką ” „Doosha Project ” „. Prowadzą autorski program ” „Atelier Smaku ” „. Kolejna seria programu ” „Jesienne Atelier Smaku ” ” pojawi się na antenie Kuchnia.Tv już w listopadzie.

Ktoś kiedyś mądrze zauważył, że wszystko jest jedzeniem, czyli że składamy się ze wszystkiego, co nas spotyka, że wszystkiego, co robimy, że wszystkiego, z czym wchodzą w kontakt nasze zmysły. Ale niewątpliwie najbardziej jedzeniem jest jedzenie. Jedzenie dobre, pogodne, wolne od odium zabijania z pewnością wspomoże nasze wysiłki stawania się lepszymi, pogodniejszymi i bardziej współczującymi. W takim klimacie odbędzie się spotkanie połączone z pokazem gotowania, gdzie będzie można zasmakować w wegetarianizmie.

O takim jedzeniu traktuje również urocza, smakowita i starannie wydana książka, którą będzie można nabyć podczas pokazu. Poza tym książka propagując wegetrianizm nie przyczyniania się do zabijania zwierząt, do ich cierpienia. Książka zawiera przepisy na smaczne i oryginalne potrawy, także z warzyw mało w Polsce znanych. Oprócz tego znajdziemy w niej również wegetariańskie odmiany znanych i popularnych dań, takich jak bigos czy żurek, a także inspirujące myśli, dołączone do każdego przepisu. Do wspólnego gotowania i jedzenia przyłączyli się znani wegetarianie i sympatycy tej kuchni w kraju i poza jego granicami m.in.: Halina Frąckowiak, Maja Ostaszewska, Małgorzata Potocka, Weronika i Cezary Pazurowie, Ewa i Rafał Olbrychscy i Michael Timothy (Massive Attack).

<b>SPRÓBUJ WEGETARIANIZMU!

1 października to również wspaniała okazja do spróbowania dań wegetariańskich w barach i restauracjach propagujących ten rodzaj żywienia. Zapraszamy do skorzystania z promocji i zniżek:</b>

Biosfeera : 10 % zniżki na hasło "dzień wegetarianizmu" http://www.biosfeera.com
Green Way Szpitalna : 10% zniżki na hasło "Dzień Wegetarianizmu" + przekąska niespodzianka w promocyjnej cenie http://www.greenway.pl
Evergreen : 10% zniżką, a za zakupy powyżej 200zł jeden z dwóch zeszytow Vivy "Najzdrowsza dieta" lub "Wegetariańskie mamy" do wyboru, w prezencie http://www.evergreen.pl
Bar Vega – specjalne dania po 1zł, o godzinie 18stej zapraszamy na prezentację "Wegetarianizm u progu XXI wieku", wykład poprowadzi dr Eugeniusz Siwik (absolwent Akademii Medycznej, wegetarianin od urodzenia, obecnie zajmuje się Biznesem Zdrowia, czyli kreowaniem zdrowego stylu życia i długowieczności) http://www.vega-warszawa.pl
Indiecafe : zupa miso z tofu i wodorostami  50% ceny/ 6 zł, mango lassi 50% ceny/ 5 zł. http://www.indiecafe.pl

Zapraszamy do spotkania i świętowania Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu!

Dzień Wegetarianizmu w Gdańsku

Zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Wegetarianizmu w Gdańsku 2
października.

Tego dnia przypada także Dzień Zwierząt Hodowlanych i na ten problem
również zwrócimy uwagę podczas happeningu promującego wegetarianizm, który
startuje o 15:30 na ul. Długiej przy Neptunie. Będzie stolik z materiałami
i wegańskimi przekąskami oraz zdjęcia zwierząt hodowlanych. Zapraszamy
Was do pomocy. Będziecie tego dnia tam bardzo potrzebni, aby opowiedzieć
jak
największej liczbie osób o etycznych i zdrowotnych walorach diety
roślinnej. Pokażmy, ile w Trójmieście żyje wegetarian!

Także 2 października zapraszamy nowo otwartej restauracji Bio Way przy ul.
Wały Jagielońskie 34, gdzie przez cały dzień będzie działo się bardzo
dużo w temacie wegetarianizmu.
Od godz. 12:00 zapraszamy do stoiska Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt i
Stowarzyszenia Empatia, gdzie będziecie mogli zapoznać się z naszymi
materiałami.
18:00-21:00 porad będzie udzielała pani dietetyk, a o 19:30 rozpocznie
się pokaz gotowania przygotowany przez Avocado (www.avocado.info.pl).

Kolejna duża wegetariańska akcja Wege Niedziela odbędzie się 25
października w Gdańsku, więcej informacji wkrótce. Już teraz
zarezerwujcie sobie
tej niedzieli czas!

<br><br />Pozostałe miasta: http://tydzienwege.pl/miasta.php
Forum: http://vegie.pl/topics33/3036.htm
<a href="http://www.wege3miasto.org" target="_blank">www.wege3miasto.org</a>
<br>