VIVA

16. Ogólnopolski Tydzień Wege już w maju!

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce. Tegoroczna 16. edycja odbędzie się 23-29 maja 2022 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

Tegoroczna edycja będzie miała charakter hybrydowy – część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, a część w sieci. Jedno jest pewne: solidna dawka roślinnej wiedzy dotrze do każdej zainteresowanej osoby.

Podczas tegorocznej edycji nie mogliśmy zapomnieć o osobach z Ukrainy. Specjalnie z myślą o nich powstaje m.in. wyjątkowy roślinny ebook we współpracy z Biedronką i ich marką własną Go Vege w języku polskim i ukraińskim. Dla naszych gości z Ukrainy będziemy mieli również darmowe wejściówki na część wydarzeń. Specjalnie dla nich zostaną tłumaczone na język ukraiński.

28 maja ustanawiamy Dniem Tofu! Szykujemy na ten dzień duże stoisko w jednym z parków. Warszawiacy będą mieli okazji spróbować dań kuchni roślinnej z tofu i nie tylko.

Podczas tegorocznej edycji Tygodnia Wege odbędzie się także polska premiera filmu „Takeout” Michała Siewierskiego w kinie Helios oraz warsztaty kulinarne w blogerem Weganonem. W Poznaniu szykujemy spotkanie z dr. hab. Andrzejem Węglem poświęcone olejowi palmowemu z transmisją online na naszym Facebooku.

Z kolei online odbędzie się m.in. spotkanie ze światowej sławy lekarzem Joelem Fuhrmanem. To autor książki „Koniec z dietami” i praktykujący w USA lekarz. Szykujemy również rozmowę z lekarką Dagmarą Adamską-Tomaszewską o pandemii otyłości wśród dzieci.

Nie może zabraknąć także naszej Gali Magazynu Vege z wręczeniem Grand Prix. Spotkanie odbędzie się online, ale z Magazynem będzie się też można spotkać na żywo podczas spotkania z wegańską stylistką, która opowie o modzie w duchu zero waste.

Poprzednia, pierwsza edycja online Tygodnia Wege cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zapisało się na nią ponad 11 tysięcy uczestniczek i uczestników. Każda z transmisji dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób – mówi Magda Góra, koordynatorka imprezy.

Tydzień Wege online daje możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje są darmowe. Roślinne produkty od sponsorów trafiają tym samym również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy biorą udział w konkursach.

Organizowana przez nas impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe.

www.tydzienwege.pl / https://www.facebook.com/events/3172327393004853

Kontakt: magda.j@viva.org.pl

Skip to content