VIVA

Akcja – Pełna miseczka i czysta kuwetka

Od wrześnie 2007 roku w ramach kampani VIVY "Kocieadopcje" i zaprzyjaźnione z nimi domy tymczasowe dały schronienie blisko setce bezdomnych kotów. Trafiały one do nas ze schronisk, z lecznic, z interwencji, z ulicy… Zawsze czekały na nich czyste kocyki, miękkie podusie, pełne miseczki, czyste kuwetki i ludzie o wielkich sercach.<br />Wakacje spowodowały jednak, że liczba naszych podopiecznych drastycznie wzrosła – adopcje ustały. Fundusze w tym czasie malały z minuty na minutę, a nad tymczasowymi domami pojawiły się gradowe chmury. Wirtualne adopcje kilkorga z naszych podopiecznych to jedynie kropla w morzu potrzeb. Bo przecież każdy kot wymaga nie tylko karmy i żwirku, ale i profilaktyki a nieraz drogiego leczenia. Nie jest w naszej naturze bezczynne czekanie na ratunek. Przez całe wakacje trwały aukcje na allegro i na kocich bazarkach. Uzyskane w ten sposób fundusze w przeważającej mierze zostały wykorzystane na leczenie i profilaktykę zarówno naszych kocich tymczasowiczów jak i bezdomnych bielańskich kotów, którym aktywnie pomagaliśmy od wiosny do jesieni (zabierając na sterylizacje, leczenie, profiilaktykę). Tam, gdzie było to możliwe korzystaliśmy z darmowych talonów. Tam, gdzie leczymy od roku naszych podopiecznych uzyskaliśmy zniżki i odwleczone terminy płatności. Jednak kocich tragedii jest znacznie więcej niż naszych pomysłów i możliwości ratunku.

Naszych funduszy wystarczy nam w tej chwili na jeden miesiąc. To i dużo i bardzo mało. Boimy się, że następny miesiąc może przynieść więcej kocich nieszczęść, a my nie będziemy w stanie otworzyć naszych drzwi i pomóc. Boimy się, że dla naszych tymczasowiczów może za ten jeden miesiąc zabraknąć jedzenia.

Chcemy kontynuować to, co zaczęliśmy rok temu. Chcemy wciąż być maleńką częścią kociego mruczenia, spokojnego snu i zdrowych, pełnych brzuszków.
Chcemy, by każdy nasz podopieczny, niezależnie od tego, czy będzie u nas tydzień, czy kilka lat, miał zawsze pełną miseczkę i czystą kuwetkę. By podstawowe potrzeby każdego z nich były zaspokojone. Dlatego też występujemy z akcją "Pełna Miseczka i Czysta Kuwetka" mając nadzieję, że ktoś dostrzeże nasze wołanie o pomoc.

Każda złotówka wpłacona na konto Vivy dla Kocichadopcji z dopiskiem "Pełna miseczka" lub "Czysta kuwetka", zostanie przeznaczona na zakup karmy i żwirku, leczenie i sterylizacje (zapobiegającą przyrostowi bezdomnych kotów). Dzięki regularnym zakupom udało nam się do tej pory uzyskać zniżki w sklepach zoologicznych i hurtowniach, dzięku czemu możemy zakupić potrzebne produkty po niżych cenach. Każdy zakup będzie odnotowany i zarejestrowany na naszej stronie: www.kocieadopcje.com w odpowiednim dziale (Rozliczenia).

W czasie naszej pracy i opieki nad bezdomnymi, pokrzywdzonymi kotami nauczyliśmy się jednego – tam, gdzie kończy się nadzieja, zaczyna się czyjeś dobre serce.

Zespół Kocichadopcji

<br /><a href="http://www.kocieadopcje.com" target="_blank">www.kocieadopcje.com</a>

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kopernika 6/8, 00-367 Warszawa
92 1370 1109 0000 1706 4838 7305
bank DNB NORD Polska S.A. I O/Warszawa
SWIFT potrzebny dla przelewów zagranicznych: MHBFPLPW

Skip to content