VIVA

Bezgotówkowy sposób na pomoc, czyli Fiskus na 99%

1 stycznia to dla wielu z nas także początek nowego roku podatkowego. Niektórzy już w tym miesiącu muszą złożyć swoje roczne zeznanie podatkowe. Są to podatnicy – przedsiębiorcy, którzy wybrali zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych, a także osoby, które wynajmują nieruchomości i zdecydowały się na taką formę rozliczenia. Muszą one, złożyć deklarację PIT-28 za rok 2009 do 31 stycznia 2010 r. <br />Warto pamiętać, że podatnicy rozliczający swój roczny PIT mają możliwość przekazania jednego procenta z należnego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. I to w zasadzie bez żadnego wysiłku oraz nakładów finansowych ze swojej strony.
Od 2006 roku Viva! ma status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że swój 1% można przekazać także dla nas.
Obecnie pod opieką Vivy! znajduje się ponad tysiąc zwierząt na terenie całego kraju. Są to głównie koty, psy i konie. Część z nich niestety z uwagi na wiek lub stan zdrowia nie nadaje się do adopcji, dlatego do końca swojego życia pozostaną pod opieką Fundacji. Fundacja nie ma własnego azylu, opiera się głównie na sieci domów tymczasowych. Domy Tymczasowe (DT) to taka bezpieczna przystań dla zwierząt. Prowadzone są przez fantastyczne osoby o wielkich sercach, które socjalizują, leczą i przygotowują zwierzęta do adopcji. Każdy przyszły opiekun adoptując kota , psa czy konia z Domu Tymczasowego otrzymuje solidną wiedzę na temat jego charakteru, czy wymaganej opieki weterynaryjnej. Jest też w miarę możliwości przygotowywany do opieki nad nim. Wolontariusze prowadzący DT starają się również po adopcji stanowić wsparcie dla opiekunów oferując swoją wiedzę, doświadczenie a także namiary na sprawdzonych lekarzy weterynarii, którzy ich podopiecznym wielokrotnie ratowali życie.
Jak to zrobić?
Najłatwiej pobrać nasz program do rozliczania PITów http://www.pit-opp.pl/wersje/viva/PitySetup.msi
Wpisujecie tylko niezbędne dane, a program automatycznie oblicza wysokość 1% podatku i uzupełnia odpowiednią rubrykę.
Warto także uzupełnić rubryki 132-134, gdzie podatnicy mogą podać swój numer telefonu, faksu, adres e-mail, a także cel szczegółowy, na jaki przeznaczają swój 1% podatku – czyli informację która może mieć wpływ na dystrybucję przekazanych środków.
Przez zaznaczenie pola kwadratu można również wyrazić zgodę na przekazanie nam danych regulowanych przez art.21b ust.5 ustawy o podatku dochodowym. Zgoda ta dotyczy imienia, nazwiska, adresu oraz wysokości dokonanej darowizny.
Jest to bardzo ważne, gdyż poprzez wyrażenie takiej zgody, możemy sprawdzić czy US przekazał kwotę od konkretnej osoby, a także podziękować Wam za przekazaną pomoc! 

Dlaczego warto przekazać 1%?
Wiele organizacji pożytku publicznego (OPP) &#8211; w tym także i my – utrzymuje się wyłącznie z wpływów z 1 % oraz darowizn na rzecz tychże organizacji. Dzięki temu możemyefektywnie działać w obszarach, w których organizm państwowy często bywa niewydolny lub wręcz bezsilny.
Każde uratowane zwierzę to zachęta, by działać dalej. Pomóż!
Przekaż nam 1% swojego podatku lub podaruj choćby złotówkę.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt &#8211; Viva!
Kredyt Bank VI O/Warszawa
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000
KRS 0000135274
Lepszy świat dla zwierząt zaczyna się w Twoim sercu!<br>
<br />http://1procent.viva.org.pl

Skip to content