VIVA

Fundacja Viva! nominowana w konkursie KOCIARZ ROKU 2008!

Po raz kolejny redakcja miesięcznika KOT ogłosiła konkurs na Kociarza Roku. Nasza fundacja została przez czytelników czasopisma nominowana w kategorii firma i instytucja! <br />W kolejności alfabetycznej miesięcznik KOT prezentuje listę osób, firm, i mediów, które zdobyły najwięcej głosów, i rozpoczyna finał plebiscytu. Spośród nominowanych wyłonią teraz Państwo zwycięzców (w każdej z trzech kategorii). Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbędzie się w lutym, podczas gali z okazji Światowego Dnia Kota organizowanego przez miesięcznik KOT.

Na kartki pocztowe i maile na adres redakcja@kot.net.pl z Państwa głosami oraz dopiskiem &#8222;Kociarz Roku 2008&#8221; redakcja Kota czeka do 15 stycznia 2009 roku. Wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody.

Kategoria: OSOBA
<b>Barbara Brus</b> &#8211; opiekunka i karmicielka rzeszy bezdomnych kotów w Krakowie. Pani Barbara współpracuje z Fundacją &#8222;Zwierzęta Krakowa&#8221;, Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami i lekarzami weterynarii, często sama finansuje zabiegi sterylizacji. W ciągu 10 lat dzięki niej nowych opiekunów znalazło ponad 130 żyjących dotąd na ulicy kotów. Jej dom i ogród stały się azylem dla całej gromady kotów po przejściach. Pani Barbara interesuje się losem każdego wyaadaptowanego zwierzaka i jest gotowa interweniować, gdyby w nowej rodzinie działa mu się krzywda.
<b>Ryszard Czubaczyński</b> &#8211; dyrektor Muzeum Historii Miasta Łodzi i wielki miłośnik kotów. Od 10 lat opiekuje się kotami, które odwiedzają muzealny dziedziniec, szuka im domów i promuje szacunek do zwierząt. Karmi koty codziennie, dba o to, aby miały zimą dach nad głową. W zeszłym roku uratował życie kociętom, które wpadły do fontanny w ogrodzie przy muzeum, a potem zamontował na fontannie specjalną siatkę, aby zapobiec takim nieszczęściom.
<b>Anna Mrozek</b> &#8211; lekarz weterynarii z Łodzi, wolontariuszka łódzkiego Schroniska dla zwierząt, angażująca się mocno w pomoc bezdomnym kotom. Pani Anna zabiera najbardziej potrzebujące koty ze schroniska do swojej lecznicy, leczy je tam, odkarmia, znajduje im domy. Dzięki bezinteresownemu poświęceniu pani Ani ogromna liczba bezdomnych, chorych i niechcianych kotów odzyskała zdrowie, miłość i godność.
<b>Krystyna Sienkiewicz</b> &#8211; aktorka znana ze swej ogromnej troski o los naszych &#8222;braci mniejszych&#8221;, prezes fundacji prowadzącej Schronisko dla zwierząt w Milanówku. Przygarnia bezdomne koty, bezinteresownie wspiera przedsięwzięcia, które mają za cel niesienie pomocy zwierzętom: występuje na charytatywnych koncertach, maluje i sprzedaje obrazy, z których dochód przeznacza dla potrzebujących kotów i psów. Na każdym kroku propaguje mądrą miłość do zwierząt, mówi o sterylizacji, dokarmianiu. W jednym z wywiadów powiedziała, że jej marzeniem jest postawienie pomnika kociary.
<b>Beata Tyszkiewicz</b> &#8211; choć ta wielka dama polskiego kina sama nie ma kota, okazuje wiele serca bezdomnych zwierzakom. Od lat je dokarmia, uczy innych szacunku do kotów. Nigdy nie przejdzie obojętnie obok kota, któremu ktoś wyrządza krzywdę. Z odwagą i stanowczością przeciwstawia się każdemu, kto w jej obecności źle potraktuje kota.

Kategoria FIRMA lub INSTYTUCJA
<b>Fundacja For Animals</b> &#8211; działa dopiero od 2006, ale jej osiągnięcia są ogromne. Fundacja powstała w Katowicach, lecz ma swoje oddziały w Łodzi, Wrocławiu i Częstochowie. Wolontariusze z fundacji ratują potrzebujące zwierzęta, znajdują im domy, prowadzą akcje uczące dzieci i młodzież miłości do kotów. Fundacja znana jest ze swej skuteczności i pomysłowości &#8211; z sukcesem pozyskuje sponsorów, współpracuje z wieloma firmami i urzędami miast, prowadzi wielkie akcje sterylizacji. Założycielką i prezesem fundacji jest Joanna Zaremba, nominowana w zeszłym roku do tytułu Kociarza Roku 2007 w kategorii: osoba.
<b>Fundacja VIVA!</b> &#8211; od lat walczy o prawa zwierząt, pozyskując do współpracy media i osoby z pierwszych stron gazet. Fundacja pomaga nie tylko kotom, ale także psom, koniom, przetrzymywanym w nieludzkich warunkach krowom, świniom, kurom, karpiom&#8230; Tam gdzie cierpią bezbronne stworzenia, pojawiają się wolontariusze z VIVY! Fundacja znana jest z medialnych akcji, demonstracji i wielkich kampanii informacyjnych &#8211; choćby kampanii &#8222;Wybierz Miśka&#8221; mającej na celu znajdowanie domów bezdomnym kotom i psom czy rozpoczętej niedawno w Warszawie akcji sterylizacji psów i kotów, zapobiegającej bezdomności zwierząt.
<b>Koci Azyl w Konstancinie</b> &#8211;przytulisko to mieści się w prywatnym domu należącym do Ireny Jarosz. Pani Irena udostępniła potrzebującym kotom prawie wszystkie pomieszczenia. Gdy do Azylu trafi informacja, ze ktoś gdzieś skrzywdził kota, pani Irena i jej przyjaciele interweniują i sprowadzają zwierzaka do siebie. Koty w azylu mają tam zapewnioną opiekę, ciepły kąt, jedzenie. Wolontariusze, jeśli tylko to możliwe, z poświęceniem szukają im nowych domów.

Kategoria MEDIA
&#8222;<b>Cztery Łapy</b>&#8221; &#8211; bezpłatny miesięcznik, którego redaktor naczelną jest Dorota Szulc-Wojtasik. Czytelnicy doceniają go za to, że na pierwszym miejscu stawiane jest tam zawsze dobro zwierząt. &#8222;Cztery Łapy&#8221; to czasopismo z misją, propagujące adopcję kotów, ich właściwe żywienie i pielęgnację. Redakcja organizuje imprezy i akcje mające poprawić los bezdomnych zwierząt, wciągając w swoje działania gwiazdy filmu i telewizji.
&#8222;<b>Zwierzowiec</b>&#8221; &#8211; program TVP1, prowadzony przez Dorotę Sumińską (lekarza weterynarii, autorkę książek i artykułów o zwierzętach). Widzowie mogą dowiedzieć się z niego, jak opiekować się kotem i poznać wiele wzruszających kocich historii
&#8222;<b>Mój pies i inne zwierzaki</b>&#8221; &#8211; program emitowany na antenie TVP3 Warszawa, pod redakcją Martyny Rux. Program uwrażliwia ludzi na los zwierząt, zachęca do opieki nad kotami. Tworzący go dziennikarze obecni są zawsze imprezach, których celem jej niesienie pomocy zwierzętom, i z całego serca wspierają działania miłośników kotów.

Laureaci tytułu Kociarza Roku z ubiegłych lat:
Kociarz Roku 2005 &#8211; Krzysztof Cwynar
Kociarz Roku 2006 &#8211; Franciszek Klimek
Kociarz Roku 2007 w kategorii OSOBA &#8211; Lech Kaczyński; w kategorii INSTYTUCJA &#8211; Urząd Miasta Stołecznego Warszawy; w kategorii MEDIA: forum Miau.pl.

Redakcja miesięcznika KOT
<br />

Skip to content