VIVA

Hologramowy apel z okazji Tygodnia Wege

Fundacja Viva! wyświetliła pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwem Zdrowia fakty nt. diety roślinnej i jej wpływu na naszą planetę oraz zdrowie.

Wszystko z okazji rozpoczynającej się 15. edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege.

Hodowla zwierząt jest jednym z największych na świecie czynników przyczyniających się do zmian klimatu. Konieczne są rozwiązania systemowe, o które apelujemy – mówi Magdalena Góra, koordynatorka Tygodnia Wege. Tematu nie można dłużej ignorować, wymagamy podjęcia systemowych zmian w produkcji żywności –  dodaje.

Ze stosowaniem zbilansowanych diet roślinnych wiąże się także szereg korzyści zdrowotnych, na co wskazują badania naukowe. Wiele prestiżowych organizacji zajmujących się promocją zdrowia, dietetyką i żywieniem zaleca dietę wegańską. 

Musimy zacząć wprowadzać systemowe zmiany. Np. większa ilość roślinnych posiłków w placówkach publicznych i w instytucjach żywienia zbiorowego – mówi Cezary Wyszyński z Vivy.

Ogólnopolski Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna 15. edycja potrwa do 30 maja i  obejmie szereg wydarzeń online. Ich celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. 

Na facebooku fundacji Viva! odbędzie się m.in panel ekspercki o wpływie diety na klimat, którego gośćmi będą dr hab. prof. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego i dr Ryszard Kulik z Klubu Myśli Ekologicznej. Nie zabraknie także naszej Gali Magazynu Vege z wręczeniem Grand Prix.

Połączymy się również z lekarkami Iwą Jonik, Marią Koziarkiewicz i dr. Tomaszem Jeżewskim, aby porozmawiać o tym, jak dbać o siebie na diecie roślinnej.

Z kolei o etycznej modzie porozmawiamy ze stylistką Anną Marciniak. Nie zabraknie pokazów gotowania. O roślinne i regionalne dania zadba Paweł Ochman Weganon, a coś dla młodszych widzów w duchu less waste przygotuje Joanna Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm.

Pochylimy się także nad problemem trądziku i zmian skórnych spowodowanych niewłaściwą dietą. Wydarzeniom będą towarzyszyły konkursy z atrakcyjnymi nagrodami od naszych partnerów.

xv ogólnopolski tydzień wege zbliża się wielkimi krokami

Tydzień Wege online daje możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje są darmowe. Roślinne produkty od sponsorów trafiają tym samym również do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości, którzy wezmą udział w konkursach.

Więcej na: www.tydzienwege.pl / https://www.facebook.com/events/741772216729938

Skip to content