VIVA

Kampania „Nie w moim imieniu” w Republice Czeskiej

<br />Bardzo dobrze znana czeska organizacja "Wolność dla Zwierząt", która podjęła się prowadzenia kampanii Viva! Akcja dla zwierząt "Nie w moim imieniu" w Republice Czeskiej. 28 listopada 2003 r. w Pradze zorganizowała marsz i demonstrację, podczas których przekazano ambasadorowi Polski kolejną partię petycji podpisanych przez obywateli Czech przeciwko eksportowi koni z Polski na mięso.
W 2003 roku 20 639 Czechów powiedziało "Nie!" okrutnemu eksportowi koni z Polski żądajšc wprowadzenia jego zakazu. Dzięki fantastycznej pracy wielu ludzi, którzy zbierają podpisy od marca 2002 r. do tej pory ponad 26 000 Czechów podpisało naszą petycję. Powstała również druga petycja skierowana do rządu czeskiego, z żądaniem zamknięcia granic dla tego nielegalnego i okrutnego handlu.
Marsz zorganizowany przez "Wolność dla Zwierząt" ruszył z placu Venceslav, gdzie mieści się Departament Konsularny Ambasady Polskiej. Marsz, do którego przyłączało się coraz to więcej ludzi przeszedł przez centrum miasta. Ludzie nieśli transparenty, plakaty, gwizdki i bębny, megafony. Po przybyciu do Ambasady Polskiej Bara Veclova – prowadząca kampanię – weszła do środka budynku z torbą pełną petycji. Całej akcji towarzyszyły media. Następnego dnia protest ten pokazano jako jedną z ważniejszych informacji w głównym wydaniu wiadomości telewizyjnych.
Czesi wierzą, że na ten bezduszny handel nie ma miejsca w cywilizowanym społeczeństwie, dlatego trzeba go wstrzymać. Akcja będzie kontynuowana do skutku.

<br /><a href="http://www.svobodazvirat.cz/cestanasmrt.html" target="_blank">www.svobodazvirat.cz/cestanasmrt.html</a>
<a href="http://www.svobodazvirat.cz/images/webalba/demo-cestanasmrt-listopad2003/CNS-DEMO28.htm" target="_blank">www.svobodazvirat.cz/images/webalba/demo-cestanasmrt-listopad2003/CNS-DEMO28.htm</a>

Skip to content