VIVA

Konferencja „Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt w świetle noweli z dnia 16 września 2011 roku oraz projektu obywatelskiego Koalicji dla Zwierząt”.

Dziekan Wydziału Prawa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Prof. Teresa Gardocka oraz Prezes Stowarzyszenia „Prawnicy na Rzecz Zwierząt", Prof. Hubert Izdebski, zapraszają na konferencję „Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt w świetle noweli z dnia 16 września 2011 roku oraz projektu obywatelskiego Koalicji dla Zwierząt".

Konferencja odbędzie się 18 listopada 2011 r. w godz. 13.00 &#8211; 16.30 w warszawskiej siedzibie SWPS (aula im. prof. T. Tomaszewskiego (214).<br />Program konferencji:

Otwarcie konferencji
Sędzia Teresa Romer.
&#8222;Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt z perspektywy socjologii prawa"
Mgr Barbara Padło.

Prezentacja &#8222;Komentarz do ustawy z dnia 16 września 2011 roku o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach" &#8211; zmiany wprowadzone w ustawie wraz z komentarzem przygotowanym przez prawników Stowarzyszenia przedstawią Mgr Karolina Kuszlewicz i Mec. Łukasz Smaga.

Debata dotycząca zmian w ustawie jak i planowanych następnych prac i ich kierunków w zakresie poprawiania zabezpieczenia prawnego dobrostanu zwierząt.
Udział w debacie wezmą:

Dr Joanna Mucha, Posłanka na Sejm VII Kadencji,
Dr Anna Zientara, Katedra Prawa Karnego WPiA UW oraz stowarzyszenie Prawnicy na Rzecz Zwierząt
Prok. Leszek Drwęski, Prokuratura Generalna
Cezary Wyszyński, Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!

Zamknięcie konferencji i podziękowanie uczestnikom
<br><br /><a href="http://www.swps.pl/organizacje/aktualnosci-wydzialu-prawa/nowelizacja-ustawy-o-ochronie-zwierzat" target="_blank">www.swps.pl/organizacje/aktualnosci-wydzialu-prawa/nowelizacja-ustawy-o-ochronie-zwierzat</a>
<br>

Skip to content