VIVA

Leszek Stanek i teledysk o adopcji zwierząt

Czy każdy pies zasługuje na rolę w naszym życiu? Leszek Stanek twierdzi, że zdecydowanie tak. O tym jest jego najnowszy teledysk do piosenki „Lost boy”

Leszek Stanek i Vader. Zdjęcie: Renata Świątecka

Choć organizacje broniące praw zwierząt biją na alarm, dwoją się i troją, by promować adopcje, liczba bezdomnych zwierząt w Polsce ciągle rośnie. Jak podaje NIK, w styczniu 2018 roku w polskich schroniskach przebywało prawie 113 tys. psów.
W kampanie organizacji, które próbują odmienić ten stan rzeczy, angażuje się coraz więcej znanych osób. Jest wśród nich Leszek Stanek, który swój najnowszy teledysk do utworu „Lost boy” w całości poświęcił problemowi bezdomności zwierząt. Piosenkarz sam ma adoptowanego psa Vaderka.

Pies w teledysku szuka swojego miejsca na świecie i w końcu trafia na psi casting. Niestety jego obecność burzy koncepcję kierowniczki castingu, którą zagrała Olga Bołądź. Psiak się nie poddaje i powoli burzy mur, jaki zbudowała wokół siebie sfrustrowana kobieta.

Olga Bołądź teledysk. Zdjęcie: Renata Świątecka

– Chciałem pokazać, że każdy pies zasługuje na rolę w naszym życiu, niezależnie od tego, jak wygląda, co przeszedł czy jakie ma umiejętności. Każdy zasługuje na miłość. Już kiedy tworzyłem utwór „Lost boy”, wiedziałem, o czym będzie teledysk. Spotkanie z reżyserem klipu Romanem Przylipiakiem utwierdziło nas w tym temacie. – mówi Leszek Stanek.


Teledysk Leszka Stanka wspiera działania Fundacji Viva!, która aktywnie promuje adopcję, prowadzi schronisko w Korabiewicach i na co dzień przeciwdziała bezdomności zwierząt. Premiera odbyła się pod koniec października w teatrze Capitol w Warszawie. Zjawiły się na niej też inne gwiazdy, które na co dzień wspierają walkę z bezdomnością zwierząt.

– Cieszę się, że coraz więcej znanych medialnie osób głośno mówi o tym problemie. Mam nadzieję, że teledysk Leszka Stanka poruszy niejedno serce i skłoni do spojrzenia przychylniejszym okiem na adopcję zwierzęcego przyjaciela – mówi Martyna Kozłowska, Fundacja Viva!

Produkcję klipu i Fundacją Viva! wsparła firma Elfa Pharm.

Zdjęcie: Renata Świątecka

Teledyck mżna obejrzeć tutaj: LINK

Skip to content