VIVA

Najnowsza płyta Ewy Bem z autografem na naszej aukcji! Zapraszamy do licytowania!

http://allegro.pl/item279934056_viva_ewa_bem_kakadu_imienny_autograf_.html
Album zatytułowany Kakadu pojawił się na rynku 23 listopada. Jest na nim 13 smooth jazzowych kompozycji autorstwa Joachima Mencla, doskonałego krakowskiego kompozytora i aranżera Płyta utrzymana jest w klimacie lat 70-tych, dużo jest na niej brzmień z okresu BEMIBEK. <br />Swój magic touch dołożył też lider formacji BEMIBEK, brat wokalistki, Aleksander Bem, który pojawia się w chórkach. Autorką wszystkich tekstów jest, debiutująca w tej roli Ewa Bem. O albumie wokalistka opowiada: &#8222;to płyta naturalnych brzmień i żywych muzyków, pieczołowicie wybieranych ze względu na ich kunszt. To trzynaście zupełnie różnych piosenek, ze wspólnym mianownikiem, którym jest – tu wybaczcie wielkie słowa – walka z komercją i bylejakością&#8221;. Na płycie pojawiają się czołowe postaci polskiej sceny jazzowej: pianista Andrzej Jagodziński i trębacz Robert Majewski.
Nazywana &#8222;pierwszą damą polskiego jazzu&#8221;, Ewa Bem śpiewała ze wszystkimi liczącymi się jazzmanami, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Swing Session, Old Timers. Ze swoim ulubionym akompaniatorem, Andrzejem Jagodzińskim, dawała koncerty na całym świecie. Wraz z Aleksandrem Bemem i Andrzejem Ibkiem współtworzyła legendarne trio Bemibek (potem jako Bemibem). W 2001 powróciła po 4-letniej przerwie z nowoczesnym, popowym repertuarem. Album "Mówię tak, myślę nie", nagrany wspólnie z artystami młodszej generacji (m.in. Kayah i Kuba Badach), przyniósł wokalistce 2 Fryderyki. W 2004 ukazała się płyta "ewa.ewa", podobnie jak poprzednia nagrana z młodymi muzykami (m.in. Dorota Miśkiewicz).
Do płyty &#8222;Kakadu&#8221; dołączona będzie kilkudziesięciostronicowa ilustrowana książeczka z tekstami piosenek oraz impresjami autorstwa Ewy Bem na temat miłości, pisanymi w formie bloga. Książka z płytą w cenie 29,99 zł dostępna będzie w dystrybucji, poszerzonej o sieć saloników prasowych i kiosków w całej Polsce.
Wydawcą płyty są Agora S.A. i MyPlace.

Kontakt w sprawie wywiadów i płyt do recenzji:

Monika Osinkowska
MyPlace Sp. z o.o.
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa
m.osinkowska@myplace.com.pl
tel. 515 116 603
tel. (22) 579 84 00
<br><br />http://allegro.pl/item279934056_viva_ewa_bem_kakadu_imienny_autograf_.html
<br>

Skip to content