VIVA

Nie pozwólmy na śmierć Ikara!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Od 14 lat zajmujemy się ochroną praw zwierząt w naszym kraju. Walczymy o ich godne życie i zmiany w polskim prawodawstwie. Niestety często spotykamy się nie tylko z przemocą i okrucieństwem wobec zwierząt, ale również z ludzką nieodpowiedzialnością.

Ikar to 2 letni ogierek. Jest ofiarą bezmyślnego rozmnażania koni. Właściciele mieli zachciankę i zapragnęli mieć źrebaczka. Tymczasem źrebaczek dorósł. Nie jest już małym słodkim „przytulakiem”, tylko dużym zwierzęciem.

Jego matkę sprzedali w zeszłym roku, a źrebak chował się sam. Początkowo był maskotką, ale z czasem stał się niespokojny i butny. Właścicielom przestało się to podobać. Być może wyobrażali sobie, że nigdy nie urośnie? Wygląda na to, że przemiana źrebaka w dużego konia była dla nich niemałym zaskoczeniem. Dlatego postanowili sprzedać Ikara. Szukają kupca od kilku miesięcy. Ale do tej pory nikt się nie pojawił.

Ikar nie ma ani paszportu, ani dobrego pochodzenia. Końskie kundelki często trafiają do rzeźni. Wartość ich życia przelicza się na cenę mięsa, bo kiedy nie ma kupca – alternatywą jest handlarz. To najlepsze rozwiązanie – proste, skuteczne i szybkie. Właściciele zachowują czyste sumienie, oszukując siebie i innych, że to handlarz znajdzie kupca na konia. Takie właśnie skutki niesie ze sobą bezmyślne rozmnażanie zwierząt.

Ikar pojedzie w podróż, z której nigdy nie wróci. Prawdopodobnie tam, gdzie rok temu pojechała jego matka staruszka. Przy Państwa pomocy możemy uratować Ikara przed śmiercią!Zadatkowaliśmy jego wykup i umówiliśmy się, że spłacimy resztę do końca lutego. Jego życie zostało wycenione na 2600 złotych. Prosimy – włączcie się do naszej akcji. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

Prosimy o wpłaty na konto : 73 2030 0045 1110 0000 0255 8330 

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro 22 349 97 74

Iwona 797 649 508

Iza 797 649 509