VIVA

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt coraz bliżej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

12 kwietnia wydaliśmy broszurę pt. „Czarna Księga futrzarskich manipulacji”. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt coraz bliżej, więc reprezentanci przemysłu futrzarskiego podwoili wysiłki, by nie dopuścić do wprowadzenia w życie zakazu chowu zwierząt na futra w Polsce.

Mamy nadzieję, że obnażając czarny PR uprawiany przez hodowców zwierząt futerkowych, uda nam się zwrócić uwagę na to, do czego są w stanie posunąć się niektórzy ludzie w obronie swoich interesów. Chcemy uczulić na doniesienia przez nich publikowane.

Metody manipulacji

Reprezentanci przemysłu w swoich działaniach posuwają się często do nieczystych zagrań:

  • nagrywają filmy oczerniające fundację
  • oczerniają Cezarego Wyszyńskiego, prezesa Fundacji, powielając nieprawdziwe informacje na jego temat
  • wyzywają działaczy i posłów popierających zakaz od rasistów, komunistów, zdrajców kraju
  • angażują do swoich kampanii osoby skazane za znęcanie się nad zwierzętami
  • rozpowszechniają prześmiewcze mamy, najczęściej za pośrednictwem fałszywych kont na Facebooku i Twitterze

„Ekoterroryści”

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt coraz bliżej, więc coraz powszechniejszym zabiegiem stosowanym przez przedstawicieli przemysłu futrzarskiego jest nazywanie działaczy organizacji prozwierzęcych „ekorettorystami” oraz przedstawianie narracji łączącej działania na rzecz ochrony zwierząt z działalnością przestępczą.

Przypisywanie Fundacji Viva! radykalnych, ekstermistycznych i przestępczych działań jest jawną manipulacją i próbą wpłynięcia na opinię społeczną poprzez tworzenie wokół tych organizacji atmosfery grozy i odgradzanie ich od reszty społeczeństwa.

Fundusze fundacji

Media związane z przemysłem futrzarskim i sami hodowcy podają nieprawdziwe informacje dotyczące finansów Fundacji Viva! Mówiąc o gigantycznych „zyskach Fundacji”, próbują wywrzeć wrażenie, jakoby Fundacja była firmą, a pieniądze pozyskane od darczyńców trafiały do kieszeni szefostwa. Tymczasem są przeznaczane na opiekę nad zwierzętami, prowadzenie kampanii tematycznych czy interwencji.

Sposoby pomocy

Jak możesz pomóc?

  • Wyślij apel do polityków: APEL
  • Podpisz petycję: PETYCJA
  • Rozpropaguj broszurę wśród rodziny i znajomych

W broszurze Fundacja Viva! przedstawia najbardziej wyraziste przejawy nieczystych zagrań i manipulacji stosowanych przez przedstawicieli przemysłu futrzarskiego w przestrzeni publicznej.
Broszura jest do pobrania TUTAJ

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt coraz bliżej