VIVA

Ogólnopolski Tydzień Wege osiąga pełnoletność!

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca kuchnię roślinną i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 20-26 maja. Obejmie szereg wydarzeń w całej Polsce, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska. 

Festiwal Weganokracja w Toruniu, live cooking show w łódzkim Parku Źródliska, czy spotkanie z Juszes i Tomkiem Mędrkiem w Gdańsku – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji imprezy.

Głównym partnerem wydarzenia ponownie została Biedronka, która specjalnie na tę okazję przygotuje promocję na wegańskie produkty marki Go Vege. Ale okazji do spróbowania roślinnych przysmaków nie zabraknie! Jak co roku imprezę wesprze liczne grono firm, które w swojej ofercie mają wegańskie zamienniki mięsa i nabiału.

Jednym z gości Tygodnia Wege będzie także dr psychologii Sławomir Jarmuż, z którym spotkamy się 23 maja we Wrocławiu. Porozmawiamy wtedy o mądrym przekonywaniu do szczytnych idei. W stolicy miłośnicy kuchni roślinnej będą mogli zintegrować się na wege grillu oraz spróbować produktów partnerów wydarzenia podczas ulicznej degustacji.

Imprezę zakończą 15. edycja Biegu Wegańskiego, wydarzenia łączącego kuchnię roślinną i radość biegania oraz spotkanie z pisarką Katarzyną Puzyńską. Autorka znanych kryminałów otrzyma grand prix Magazynu Vege.

Wydarzenia Tygodnia Wege kierowane są nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy własnego zdrowia.
Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny będzie wkrótce na stronie imprezy: http://tydzienwege.pl

Skip to content