VIVA

Pierwszy Ogólnopolski Dzień Koni i spotkanie!

Nasza fundacja juz od lat stara się zwrócić uwagę na los transportowanych i zabijanych na mięso koni. Tym razem powołujemy do życia Dzień Koni &#8211; 23 kwietnia &#8211; chcemy go wprowadzic na stałe do polskiego kalendarza świąt by stworzyć dodatkową okazję do mówienia o dramacie jaki, co roku staje się udziałem kilkudziesięciu tysięcy polskich koni. Dzień wcześniej (czwartek 22.04) organizujemy spotkanie w <b>Klubie Traffic, ul. Bracka 25 Warszawa, 18:00 na którym opowiemy o problemie zabijania koni oraz o zwierzętach które udało nam się uratować.</b><br />Podczas spotkania chcemy:
* w prezentacji przypomnieć powody, dla których prowadzona przez nas kampania wciąż trwa, oraz działania jakie podejmują współpracujące organizacje w celu ratowania koni.
* przedstawić historie koni, które udało się ocalić od śmierci,
* pokazać aktualny film z transportu z Polski do Francji zrealizowany dzięki współpracy z fundacją Brigitte Bardot (z 2009 roku) i raporty dotyczące transportów koni
* zwrócić uwagę na warunki i los koni wykorzystywanych w transporcie.

Ze względu na żałobę przekazanie petycji połączone z happeningiem zostało przełożone na wrzesień. Szczegóły wkrótce na naszych stronach, w newsletterze oraz na naszym profilu na FaceBooku.
<br><br />

Skip to content