VIVA

PIT-y do 1 czerwca! Przekaż 1% podatku zwierzętom

Wokół tematu PIT-ów pojawiło się ostatnio sporo zamieszania. Zaraz po ogłoszeniu pandemii Internet obiegła informacja, że PIT-y będzie można składać później. Kilka dni potem pojawiły się pogłoski, że termin jest taki sam jak co roku. Mamy oficjalne potwierdzenie, że w tym roku możemy się rozliczyć i przekazać 1 % podatku bez żadnych konsekwencji finansowych jeszcze do 1 czerwca. Jak to zrobić? Wejdź na www.1procent.viva.org.pl

1% podatku ratuje życie zwierząt

Ten rok jest dla nas wszystkich wyjątkowo ciężki. Przez pandemię wszystkie nasze działania są utrudnione, a darowizny na opiekę nad zwierzętami znacząco się zmniejszyły. W tych trudnych czasach przekazanie zwierzętom 1% podatku to najprostszy sposób, by poprawić ich sytuację.

Jak działamy? Prowadzimy schronisko w Korabiewicach i akcje adopcyjne. Współpracujemy z wolontariuszami w całej Polsce. Karmimy i kastrujemy psy oraz koty. Reagujemy w przypadkach zaniedbywania zwierząt i znęcania się nad nimi.

Poznaj historię Migotki

Historia Migotki to historia nieszczęśliwego psa, która znalazła szczęśliwy finał w domu Marleny i Przemka.

Migotka przez całe swoje 10-letnie życie mieszkała na wsi na dwumetrowym łańcuchu. To sunia wyjątkowej urody z równie wyjątkowym charakterem. Jest bardzo delikatna, spragniona czułości i ufna, mimo tego, że przez większość życia prawie nie miała kontaktu z człowiekiem. Migotkę odebrano podczas interwencji. Była smutna, miała kilka guzków na listwie mlecznej, potworny kamień nazębny i skrajnie poprzerastane pazury. W nieocieplonej, zapadniętej w ziemię, pozbawionej jakiejkolwiek wyściółki budzie było zimno i wilgotno. Wokół budy stały puste miski, sunia nie miała nawet wody… Do jedzenia właściciel dawał jej głównie zlewki – w dniu odebrania chleb i obierki z cytryn!

Migotka została odebrana i poddana zabiegom sterylizacji i usunięcia guzów. Okazała się wspaniałą, spokojną suczką. Szybko odnalazła się w nowej sytuacji i w domu tymczasowym nie sprawiała żadnych problemów. W miarę szybko zainteresowali się nią Przemek i Marlena, którzy po spotkaniu zakochali się w starszej suni. Dziś Migotka w swoim nowym domu zachowuje się jak szczeniak – bawi się z kotem, szaleje na działce, a jej opiekunowie apelują do wszystkich: Nic się nie bójcie, adoptujcie i kochajcie!

Takich zwierząt jak Migotka jest wiele. Chcemy, by jak najwięcej podobnych historii miało pozytywne zakończenie. Możemy działać dzięki Twojej pomocy! Adoptuj, wesprzyj darowizną lub przekaż 1% podatku. Każda kwota jest ważna.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ TUTAJ

PRZEKAŻ 1% PODATKU TUTAJ

ADOPTUJ ZWIERZĘTA ZE SCHRONISKA I DOMÓW TYMCZASOWYCH TUTAJ

WIĘCEJ O ADOPCJACH PRZECZYTASZ TUTAJ

Badi, Skubi i Cyprys czekają na dom. Adoptuj, przekaż darowiznę lub 1% podatku!

Skip to content