VIVA

Tydzień Wege po raz 14! Wyjątkowa edycja online

Najstarsza, a zarazem największa impreza promująca dietę roślinną w Polsce przenosi się do sieci. Fundacja Viva! – organizator Tygodnia Wege – podkreśla, że to najlepszy moment na wypróbowanie diety roślinnej w trosce o własne zdrowie i naszą planetę.

Poprzednie edycje imprezy skupiały się głównie na wydarzeniach stacjonarnych w Warszawie na które obowiązywała darmowa rejestracja lub zakup biletu. Tegoroczny Tydzień Wege daje możliwość uczestnictwa z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, a wszystkie transmisje są darmowe.

To również okazja, aby roślinne produkty od sponsorów trafiły do mieszkańców mniejszych miast i miejscowości.

Na Facebooku fundacji w dniach 18-24 maja pojawią się transmisje, których głównym celem będzie promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Posłuchamy m.in. wykładu Intensywna terapia kardiologiczna na Twoim talerzu doktora nauk medycznych Tomasza Jeżewskiego. Jola Słoma i Mirek Trymbulak z bloga Atelier Smaku pokażą, jak w domowym zaciszu przygotować pyszne dania roślinne wspierające odporność.

Gośćmi spotkania Wegańska Rodzina będą dietetyczki Katarzyna Rećko i Hanna Stolińska. Pierwsza opowie o o ciąży na diecie wegańskiej, druga o rodzinach odżywiających się roślinnie. Nie lada gratką będzie też wirtualne spotkanie ze znanymi youtuberami i influencerami promującymi na swoich kanałach dietę roślinną – Orestesem Kowalskim, Karoliną Sobańską, Anną Sudol, Karoliną Gawrońską z bloga Savory or sweet i wegańskim kulturystą Adamem Kuncickim.

O mięsnej planecie, czyli o tym, jak hodowla zwierząt na mięso i nabiał wpływa na Ziemię, opowie ekonomistka Monika Kuźniewska. Poruszymy również temat oleju palmowego, który przybliży dr hab. Andrzej Węgiel – pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, inicjator akcji „Nie jem palmowego. Chronię orangutany”.

Z okazji tegorocznej, wyjątkowej edycji Tygodnia Wege na stronie internetowej wydarzenia pojawi się okolicznościowy e-book z przepisami i ciekawostkami dietetycznymi do pobrania.

Organizowana przez nas impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. Tydzień Wege kierujemy nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

Odwiedź naszą stronę http://tydzienwege.pl/

Skip to content