VIVA

Podarujmy życie Rudolfowi!

Właściciel zgodził się dać nam dodatkowy tydzień na zgromadzenie pieniędzy na wykup Rudolfa!

 Jeśli ludzie będą bezsensownie rozmnażać konie, to rzeźnie dla koni będą je masowo zabijać. Tysiące koni trafia każdego roku do ubojni. Panuje opinia, że wszystkie jadą do Włoch i Francji. Nic bardziej mylnego – w Polsce skupy końskiego żywca funkcjonują od lat. Niewiele osób wie, że w naszym kraju mamy ich kilkanaście. Chociażby słynna rzeźnia w Rawiczu. Tam przyjmują wszystko jak leci: stare, młode, zdrowe, chore, a także matki ze źrebakami. W powietrzu wisi zapach śmierci. Konie wyczuwają ją już od bramy. Dramat rozpoczyna się już przy wyładunku. Hałas, ryk, rżenie i panika.  Nie ma mowy o godnej śmierci. Nawet dla wysłużonych staruszków.

   Rudolf jest inny niż wszystkie konie. W zasadzie jest też inny niż wszystkie osiołki. Rudolf jest przykładem bezmyślnego rozmnażania. Gospodarz, który jest jego właścicielem kupił klaczkę kucyka. Miała cieszyć oko i kosić trawę w ogródku. Pewnego dnia postanowił zrobić z niej matkę. W okolicy nie było końskiego reproduktora, wiec ojcem został osiołek. I tak przyszedł na świat Rudolf. Mułek z głową konia i ciałem osiołka.

   Mały, słodki i przeuroczy Rudolf był pociechą dla wszystkich. Ale niestety dorósł. Jego matka urodziła kolejne dziecko. Tym razem ojcem został kuc. Rudolf poszedł w odstawkę. Chcieli go sprzedać, ale kto kupi muła bez dokumentów, bez potwierdzonego pochodzenia? Oczywiście Rudolf ma swoją wartość. To wartość mięsa, które można z niego uzyskać. Jedyną osobą, która chętnie go kupi jest handlarz. Oślina jest w cenie, więc można na niej zarobić.
 

Rudolf ma dopiero 3 lata i całe życie przed sobą. Kiedy robimy mu zdjęcia, nastawia swoje nieco za długie końskie uszy. A może nieco za krótkie ośle uszy? Choć jest inny, nie zasłużył na śmierć w rzeźni! Jest ofiarą chwilowej zachcianki swojego pana. Rudolf zawładnął naszymi sercami od chwili, kiedy go zobaczyliśmy. Aż trudno uwierzyć, że to miałyby być jego ostatnie dni. Teraz wszystko w naszych rękach. Dlatego przekonaliśmy właściciela, aby odsprzedał nam Rudolfa dając nam trochę czasu na zebranie środków na ten cel. Umówiliśmy się, że zapłacimy za jego życie 1600 złotych. Mamy czas do 15 grudnia. Bardzo liczymy na Waszą pomoc! Razem z Państwem możemy podarować nowe życie Rudolfowi!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto :
Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA! ul. Kawęczyńska 16 lokal 39, 03-772 Warszawa
Bank BGŻ SA
73 2030 0045 1110 0000 0255 8330

IBAN PL73203000451110000002558330
SWIFT CODE – GOPZPLPW

PayPal: info@ratujkonie.pl

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro 22 349 97 74

Iwona 797 649 508

Iza 797 649 509.

Skip to content