VIVA

Ratujemy Mędrka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mędrek został kupiony z myślą o dzieciach. Wszystko zapowiadało się bajkowo. Zadbana stajnia, solidny wybieg. O takim życiu mógłby marzyć każdy koń. Niestety także z pięknych stajni konie trafiają do rzeźni.

Mędrek miał być hipoterapeutą. Szybko jednak okazało się, że praca z koniem nie jest łatwą sprawą. Właścicielom zaczęło brakować czasu, a dzieci niechętnie angażowały się w treningi. Piękne i ambitne plany legły w gruzach – Mędrek stał się niepotrzebny. Utrzymanie konia stało się uciążliwe. Trzeba było znaleźć czas na sprzątanie boksów, karmienie, wyprowadzanie na padok. Do tego dochodziły koszty zakupu paszy, kowala, szczepień. 

Właściciel zdecydował, że opieka nad koniem, który nie pracuje, to zbędny wydatek i postanowił sprzedać Mędrka. Jak twierdzi szuka kupca od 3 miesięcy. Było kilku chętnych, ale się rozmyślili. 

Poirytowany sytuacją postanowił sprzedać konia handlarzowi. Mędrek jest dobrze zbudowanym i umięśnionym koniem. Handlarz zrobi na nim bardzo dobry interes w rzeźni – cena takich koni jest wysoka, ponieważ uzyskuje się z nich mięso wysokiej jakości. 

O sytuacji Mędrka powiadomiła nas nasza sponsorka. Poprosiła o pomoc. Jak 
zawsze w takich sytuacjach staramy się reagować. Życie Mędrka zależy teraz od 
nas. Jest młody – ma zaledwie 6 lat. Mamy nadzieję, że razem z Państwem 
ocalimy mu życie i Mędrek zostanie jeszcze hipoterapeutą, albo po prostu 
przyjacielem i towarzyszem, jak pozostałe nasze konie. Właściciel poczeka na pieniądze do końca sierpnia. Jeśli każdy dołoży swoją cegiełkę na pewno nam się uda! Potrzebujemy 2500 złotych. Prosimy – dołączcie się do naszej akcji!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc! Prosimy o wpłaty na konto zbiórkowe.

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                  797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509