VIVA

Ratujemy Wele przed rzeźnią!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wela jest koniem porzuconym. Została kupiona kiedy była źrebięciem . Jej właściciel miał ambitny plan ułożenia jej samodzielnie. Niestety prędko okazało się, że brakuje mu czasu i pieniędzy na zajmowanie się koniem. I tak Wela została przewieziona z pensjonatu do wiejskiego gospodarstwa, a właściciel wyjechał za granicę w poszukiwaniu pracy. Mijały miesiące, a gospodarz nie otrzymywał zapłaty za utrzymanie klaczy. Aby spłacić dług Wela została przepisana na własność rolnika, a ten szybko podjął decyzję o jej sprzedaży.<br />Rzeczywistość okazała się brutalna – niełatwo jest sprzedać ośmioletnią nieułożoną klacz &#8211; jedynym wyjściem okazała się rzeźnia.
O istnieniu Weli dowiedzieliśmy się od weterynarza, który został wezwany, aby wystawić zaświadczenie, że nadaje się na ubój. Coś bardzo go w niej poruszyło i dlatego nam o niej opowiedział.
Pojechaliśmy ją zobaczyć. Stała samotnie uwiązana liną do żłobu w ciemnym i brudnym pomieszczeniu. Nerwowo spoglądała w koło próbując schować się w najdalszym kącie obory. Jej zachowanie pokazuje jak bardzo się boi i że rzadko ma kontakt z człowiekiem.

Prosimy o pomoc w wykupieniu Weli. Chcielibyśmy nauczyć ją życia w stadzie i przyjaznego obcowania z człowiekiem naszej fundacyjnej stajni. Naprawdę niewiele potrzeba, aby odwrócić zły los Weli i ocalić ją przed rzeźnią.

Cena jej życia to 2500 złotych. Mamy czas do 27 kwietnia na zebranie pełnej kwoty.

<b>Możesz wspomóc akcję ratowania Weli poprzez wpłatę na konto : 
Bank DnB Nord 11 1370 1109 0000 1706 4838 7308</b>

Więcej informacji można znaleźć na naszych stronach internetowych oraz pod numerami telefonów: 
Biuro 22 349 97 74 
Joanna 797 649 508 
Agata 797 649 509 
info@ratujkonie.pl
<br><br /><a href="http://www.ratujkonie.pl" target="_blank">www.ratujkonie.pl</a>
<br>