VIVA

Relacja z konferencji w Sejmie na temat wprowadzenia zakazu importu foczych futer.

Konferencja zorganizowana z inicjatywy marszałka Jerzego Szmajdzińskiego przez klub LiD odbyła się 8 kwietnia o godzinie 11.<br />Niestety ze względu na przepisy sejmowe nie udało nam się pokazać filmu z polowań więc zostaliśmy pozbawieni najsilniejszego oręża w walce o życie fok. Film został rozdany mediom na płytach razem z pozostałymi materiami. Przedstawiliśmy realia polowań, bezduszną politykę Rządu Kanady oraz argumenty na rzecz wprowadzenia zakazu importu foczych futer do Polski. Nasz kraj jest jednym z importerów foczych futer, do niedawna jednym z największych, więc zamknięcie naszego rynku spowodowałoby zmniejszenie ilości zabijanych fok. Ponad to zakaz importu do Polski ułatwiłby wprowadzenie zakazu w całej Unii Europejskiej i stanowiłby jasny sygnał dla Kanady, że polowania nie są akceptowane przez cywilizowany świat.

Klub LiDu złożył interpelację do Ministerstwa Gospodarki z pytaniem czy planuje wprowadzenie zakazu. Jeśli otrzymamy negatywną odpowiedź (14 dni) LiD złoży odpowiedni projekt ustawy. Będziemy Was informować na bieżąco. Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie a Marszałkowi Szmajdzińskiemu za podjęcie tego tematu!
<br><br /><a href="http://www.sld.org.pl/index.php?view=1&art_id=14988&pid=18&ret_id=16&rsid=173" target="_blank">www.sld.org.pl/index.php?view=1&art_id=14988&pid=18&ret_id=16&rsid=173</a>
<a href="http://www.ratujfoki.pl" target="_blank">www.ratujfoki.pl</a>
<br>

Skip to content