VIVA

Rudi może trafić do rzeźni!

Kiedy mały Rudi się urodził, nie zauważono, że jego kopyto rośnie nieprawidłowo. Nikt nie zwracał na to uwagi, bo najważniejsze wydawało się to, że mały brykał, był zdrowy i rósł jak na drożdżach.

Właściciel zorientował się, że coś jest nie tak dopiero po upływie roku. Postanowił sprzedać Rudzika  jak najszybciej. Jednak zainteresowani szybko zauważali deformację nogi i rezygnowali z kupna. Tak mijały miesiące, a problem z kopytem pogłębiał się coraz bardziej.


Rudzik ma już półtora roku i byłby całkowicie zdrowym koniem, gdyby jego właściciel w porę wezwał fachowca od korekcji kopyt. Rok temu wystarczyłaby podkowa ortopedyczna. Ale hodowca nie ma czasu i pieniędzy na leczenie konia. Rudi jest dla niego zwykłym odpadem hodowlanym, a miejsce takich koni jest w rzeźni.

Dla nas Rudi jest wspaniałym młodym koniem o wyjątkowo oryginalnym umaszczeniu. Niezwykle kontaktowy i ufny w relacji z człowiekiem. Z daleka wygląda zjawiskowo, ale kiedy podchodzi się bliżej widać, że potrzebuje pomocy człowieka. Kopyto Rudzika jest mocno zdeformowane i zaczyna mu to utrudniać chodzenie. W opinii lekarza weterynarii Rudi potrzebuje operacji, ale rokuje całkowity powrót do zdrowia! Właściciel nie widzi sensu w inwestowaniu w leczenie konia. Woli go sprzedać handlarzowi i mieć problem z głowy.

Jeśli pomożecie nam zdobyć pieniądze na wykupienie Rudzika, będziemy w stanie mu pomóc. Jego życie to 2300 złotych, które musimy zapłacić właścicielowi do końca sierpnia. Lekarz zgodził się przeprowadzić operację za połowę ceny! Prosimy o włączenie się do naszej akcji. Rudi czeka na naszą pomoc!

Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!

http://ratujkonie.pl/numery-kont/

Więcej informacji można znaleźć pod numerami telefonów:

biuro                 22 349 97 74                                                                 

Iwona                797 649 508                                                        

Dominika          797 649 509

Skip to content