VIVA

Śledztwo – Niedźwiedź 2019

Nowe śledztwo i interwencja przy fermie brojlerów w województwie Zachodniopomorskim.

Aktywistki i aktywiści Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt od marca do czerwca obserwowali jedną z ferm drobiu w województwie Zachodniopomorskim. Podczas kilkunastu wizyt zarejestrowali powtarzające się przerzucanie za ogrodzenie zwłok kur. Wyrzucanie martwych zwierząt było na porządku dziennym. Takie działania pokazują, że zwierzę dla przemysłu mięsnego jest jedynie produktem, którego nie opłaca się leczyć, a kiedy zachoruje, zostaje wyrzucone jak odpad.

Jednego dnia podczas obserwacji fermy okazało się, że w lesie, przy płocie fermy znajdują się dwie żywe kury. Aktywiści złapali zwierzęta i zabrali do weterynarza. Jedna z kur miała posiniaczone skrzydło. Zwierzęta zostały przebadane i trafiły w bezpiecznie miejsce.

24 czerwca przedstawiciel Fundacji Viva! wezwał na miejsce policję. Przyjechała również inspekcja weterynaryjna. Na miejscu pomagała Inicjatywa Basta!. Technicy wykonali dokumentację fotograficzną. Niestety Inspekcja Weterynaryjna nie pobrała na miejscu kur do badania, nie przeprowadziła przy nas żadnych czynności w terenie, a kontrolę fermy zapowiedziała na drugi dzień.

Fundacja Viva! złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Skip to content