VIVA

W Światowy Dzień Wege zachęcaliśmy do wyboru diety roślinnej

światowy dzień wegeteraianizmu

🌿 1 października to Światowy Dzień Wegetarianizmu (a w Polsce także Dzień Wegan). Z tej okazji zachęcaliśmy podczas degustacji do wyboru, diety roślinnej. 

Na stoiskach Vivy zachęcalśmy do podjęcia naszego wyzwania Zostań Wege na 30 dni, częstowaliśmy wegańskim jedzeniem i rozmawialiśmy o diecie roślinnej. Przeprowadziliśmy wiele ciekawych rozmów, dzieliliśmy się przepisami i inspirowaliśmy do zmiany. Co więcej wiele osób przekonało się, że wegańskie dania i produkty roślinne smakują naprawdę bardzo dobrze. Akcje odbyły się w Rzeszowie, Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi.

Naprawdę warto zrobić ten krok!

❤️ Dla własnego zdrowia

Harvard Medical School wskazuje, że dieta roślinna jest nie tylko uznawana za wystarczająco odżywczą, ale również jako redukującą ryzyko wielu chorób przewlekłych m.in. takich jak otyłość i nadwaga, cukrzyca typu 2, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze czy niektóre nowotwory.

🐷 Dla zwierząt 

W Polsce co roku w okrutny sposób hoduje się i zabija ok. miliarda 300 milionów zwierząt lądowych i łowi 200 tysięcy ton ryb i bezkręgowców morskich. Nie musimy być częścią tego systemu. Wybierając dietę roślinną nie przyczyniamy się do cierpienia zwierząt.

🌍 Dla planety

ONZ ds. Wyżywienia i Rolnictwa określiła intensywną hodowlę zwierząt jako jeden z decydujących czynników powodujących obecnie najbardziej poważne problemy środowiskowe, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. To ogromne zużycie wody, wycinka lasów pod tereny uprawne paszy dla zwierząt i zanikanie bioróżnorodności. Warto zwrócić uwagę również na szóste masowe wymieranie gatunków, emisję gazów cieplarnianych i wiele innych czynników, które zabijają planetę. Przejście na dietę roślinną jest niezbędne jeśli chcemy zatrzymać zmiany klimatu. Takie stanowisko prezentują w swoich raportach klimatycznych rzetelne instytucje i apelują o zmianę diety.

🌱 W przejściu na dietę roślinną pomaga bezpłatna aplikacja Vivy! Zostań Wege na 30 dni

Osoby, które dołączają do programu codziennie przez 30 dni otrzymują:

  • 🍲 4 przepisy na roślinne dania (śniadanie, obiad, deser, kolacja),
  • 🌱 omówienie danego tematu z zakresu diety roślinnej (np. białko, witaminy, minerały itp.),
  • 🐷 ciekawostki o zwierzętach,
  • 📄 i rekomendacje ciekawych publikacji i filmów.

Wyzwanie Zostań Wege na 30 dni jest w pełni bezpłatne

📲 Aplikację można pobrać za darmo na Android i iPhone (w sklepie Google Play i App Store).
📧 Z programu można dołączyć także w wersji mailingowej na https://www.zostanwege.pl

Skip to content