VIVA

Uratujmy źrebaki skazane na śmierć! (uwaga już nieaktualne!)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zwracamy się do Was, w tym Nowym Roku, z prośba o pomoc dla dwóch koni, pięknych młodych ogierków rasy holsztyńskiej, którym nie powiodło się w życiu…<br />Jeden z nich został kopnięty jeszcze w brzuchu mamy przez innego konia, przez co ma zdeformowany pyszczek. To jednak nie wyklucza go z użytkowania. Drugi koń miał podobny wypadek jako źrebię, przez co lekko kuleje. Jego kulawiznę da się wyleczyć odpowiednią rehabilitacją.

Hodowca skazał źrebaki na śmierć. Konie rasy holsztyńskiej są bardzo duże, jeśli się je podtuczy, każdy handlarz kupi je na rzeź. My wierzymy, że te piękne konie mogą normalnie funkcjonować.

Szukamy środków na wykup obu maluchów (jeszcze nie mają imion), aby podarować im nowe życie nie zważając na ich kalectwo.

<b> Uwaga! Konie zostały już wykupione przez osoby prywatne! Sprzedaż dla nas była uzgodniona z właścicielem koni ale w międzyczasie zgłosiły się osoby, które wykupiły konie za swoje środki. Pieniądze które wpłyną na wykup tych koni zostaną przeznaczone na następne chyba, że wpłacający życzą sobie zwrotu – w takim wypadku prosimy o informację mailem na adres: mailto:aldona@viva.org.pl – przepraszamy za zamieszanie i pozdrawiamy</b>
<br>
<br />